українська російська англійська
В.Семиноженко: Ми розраховуємо отримати неупередженого оператора реєстру домену .УКР до листопада
19.09.2013 | 10:30
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко сподівається, що вітчизняні компанії проявлять активність під час конкурсу на оператора реєстру домену .УКР.

Він зазначив, що Український мережевий інформаційний центр (UANIC), який став адміністратором домену, до 18:00 12 жовтня прийматиме заявки від організацій-претендентів, які бажають стати оператором реєстру домену .УКР., а після цього розпочнеться опрацювання отриманих документів.

«Зацікавленість компаній брати участь у конкурсі посилить конкуренцію на ринку, а це значить, що ми маємо всі шанси отримати об’єктивного і неупередженого оператора реєстру домену .УКР», - зазначив В.Семиноженко.

Прийом заявок триватиме місяць – відлік розпочався з 13 вересня. Після цього Координаційна рада UANIC вибере серед компаній-претендентів оператора реєстру. Зараз реєстрація доменів в зоні .УКР уже триває – проводиться пріоритетна реєстрація для органів державної влади. Після цього почнеться другий етап реєстрації - для органів місцевого самоврядування, адміністрацій, територіальних відділень у комбінації з географічними назвами тощо. У третій декаді листопада розпочнеться третій етап - для власників торгових марок. До цього моменту вже буде обраний оператор реєстру, повинна початися акредитація реєстраторів.

Голова Держінформнауки наголосив, що відбір компаній, які прагнуть стати оператором, буде відбуватися на конкурсній основі. До конкурсу допускаються компанії, зареєстровані в Україні не менше ніж за два роки до моменту подання заяви. У статутному капіталі таких юридичних осіб частка іноземної компанії не повинна перевищувати 10%. До того ж претендент не повинен бути державним або комунальним підприємством або підприємством з державною часткою понад 50%.

Згідно з вимогами UANIC, оператор зобов'язаний забезпечити розробку, впровадження і безперебійне обслуговування системи реєстрацій доменних імен в домені .УКР. Тимчасова концепція з впровадження та розвитку домену .УКР від 16 серпня 2013 року передбачає, що технічна інфраструктура домену .УКР повинна відповідати вимогам, що встановлюються відповідними технічними документами ICANN щодо сталої її роботи, збереження даних, які обробляються елементами цієї інфраструктури, захисту від несанкціонованого доступу.

Довідково

13 вересня 2013 року Український мережевий інформаційний центр (UANIC) оголосив про початок прийому заяв від організацій-претендентів, які бажають стати оператором реєстру домену .УКР. При цьому адміністратор затвердив Вимоги до оператора реєстру домену .УКР. 

Національний кириличний домен верхнього рівня .УКР було делеговано Україні 28 лютого 2013 року Міжнародною корпорацією ICANN, що займається розподілом нових доменних імен. Заявку на нього в ICANN Український мережевий інформаційний центр (UANIC), маючи повноваження від Уряду України, подав ще 16 листопада 2009 року.

Україна стала четвертою країною світу, яка створила свій кириличний домен в Інтернеті, — після РФ, Сербії та Казахстану. Загалом національні домени мають приблизно тридцять країн світу.

 

версія для друку