українська російська англійська
Ратифікована Рамкова конвенція Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства
19.09.2013 | 15:05
Прес-служба Міністерства культури

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про ратифікацію Рамкової конвенції Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства», проект якого розроблено відповідно до Закону України «Про міжнародні договори України».

«Додаткові міжнародні зобов’язання з охорони культурної спадщини дозволять удосконалити наше законодавство, – зауважив під час свого виступу Міністр культури Леонід Новохатько. – Експерти Євросоюзу визнають наше пам’яткоохоронне законодавство одним із найпрогресивнішим у Європі. Інша річ – як воно виконується. Отже, ратифікація конвенції дасть можливість вдосконалити механізми виконання».

Леонід Новохатько наголосив, що ратифікація Конвенції та її подальша імплементація засвідчать готовність України до захисту культурної спадщини на європейському рівні, а також сприятимуть дотриманню всіх зобов’язань і обов’язків, що випливають із членства України в Раді Європи.

Рамкова конвенція Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства підписана Україною 31 жовтня 2007 року. Ухваленим Законом Україна ратифікує Рамкову конвенцію Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства, що надасть можливість усунути колізії у вітчизняному пам’яткоохоронному законодавстві.

Довідково

Ратифікацію конвенції Ради Європи про значення культурної спадщини для суспільства підписала 21 країна з 47 (Албанія, Вірменія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Грузія, Угорщина, Італія, Латвія, Люксембург, Молдова, Чорногорія, Норвегія, Португалія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Македонія, Україна), а ратифікували 15 країн з 47 (Вірменія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Грузія, Угорщина, Латвія, Люксембург, Молдова, Чорногорія, Норвегія, Португалія, Сербія, Словаччина, Словенія, Македонія).

 

версія для друку