українська російська англійська
Н.Королевська: Люди мають отримувати соціальні послуги максимально просто і доступно
19.09.2013 | 16:23
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

По всій країні має бути реалізована така модель надання соціальних послуг, щоб людина «в один дотик» – в одному місці, за один візит могла вирішити усі питання, які пов’язані із соціальною допомогою, підтримкою та захистом. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час Всеукраїнської наради «Впровадження роботи прозорих офісів у системі соціальної сфери та пенсійного забезпечення України» у Вінниці.

«Ми вже маємо позитивний досвід запровадження такої моделі на прикладі функціонування Вінницького «Прозорого офісу», у якому до надання адміністративних послуг долучили низку послуг соціального та пенсійного забезпечення», - додала Наталія Королевська.

За її словами, цей досвід високо оцінив Президент України під час робочої поїздки до Вінницької області. Крім того, приклади функціонування «єдиних центрів» з надання соціальних, адміністративних та інших послуг є в багатьох регіонах.

«Наша мета – зробити так, щоб люди змогли користуватися послугами таких центрів по всій країні. Щоб їх робота була не винятком, а правилом. Адже це європейська практика, яка дозволяє громадянам швидко та зручно вирішити усі питання реалізації своїх прав на соціальний захист», - пояснила Міністр.

Зі свого боку, Наталія Королевська пообіцяла не обмежувати органи влади на місцях у виборі конкретної моделі роботи центрів з надання послуг соціального захисту та забезпечення.

«Це – їхнє право та відповідальність. У той же час у кожному центрі має бути обов’язково забезпечений стандарт послуг  у  наступних  сферах: соціальна підтримка та соціальний захист населення; пенсійне забезпечення; соціальне страхування; зайнятість населення. Тобто послуги по цих сферах мають надаватися скрізь. Є можливість забезпечити більше – будь ласка. Така ініціатива буде лише вітатися», - сказала Міністр.

Наталія Королевська окремо зупинилася на питанні забезпечення приміщеннями єдиних центрів із надання послуг із соціального захисту.

«Одразу зазначу: нічого будувати не треба. Потрібно використовувати той потенціал, який сьогодні є в обладміністраціях, відділеннях Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, а також в центрах зайнятості. Міністерством проведений детальний аналіз такого потенціалу і виявлені приміщення, де можна буде реалізовувати пілотні проекти», - підкреслила вона.

версія для друку