українська російська англійська
У КМУ відбулася відеоконференція на тему: "Поводження з небезпечними відходами в Україні"
19.09.2013 | 17:04
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

19 вересня 2013 року відбулася відеоконференція за участі заступника Міністра екології та природних ресурсів України - керівника апарату Олександра Сушко, директора департаменту екологічної безпеки та дозвільної системи Мінприроди України Юрія Гірмана, заступника директора департаменту екологічної безпеки та дозвільної системи Мінприроди України Олександра Семенця, Голови Державної екологічної інспекції України Павла Жила. Відеоспілкування відбувалось із чотирма регіонами України: Дніпропетровськ, Харків, Львів та Одеса.

Під час конференції було обговорено низку ключових питань, які стосуються поводження з небезпечними відходами в Україні. «Для вирішення найбільш складних та масштабних проблем у сфері поводження з відходами на рівні держави або окремих регіонів застосовується програмний метод. Зокрема, на даний час Мінприроди разом з іншими заінтересованими центральними органами влади розроблено Загальнодержавну програму поводження з відходами на 2013-2020 роки», - сказав Олександр Сушко.

Учасники наголосили, що Мінприроди постійно забезпечує реалізацію заходів, спрямованих на покращення ситуації, що склалася у сфері поводження з відходами, у тому числі небезпечними. За останні роки Мінприроди розпочало виконання практичних заходів, спрямованих на ліквідацію найбільш резонансних накопичень небезпечних відходів в Україні, зокрема: вивезення непридатних пестицидів; відходів гексахлорбензолу з полігону токсичних промислових відходів у Калуському районі Івано-Франківської області; відходів мононітрохлорбензолу з території державного підприємства «Горлівський хімічний завод»; берилієвмісних відходів з території ДНВП «Захід» (м. Київ); суміші «Премікс», незаконно ввезеної на територію Закарпатської області.

Крім того, вчора 18 вересня 2013 року в м. Брюсселі Міністром екології та природних ресурсів України Олегом Проскуряковим було підписано Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм.

Даний документ створює механізм, який дасть можливість Україні вирішити проблеми зберігання та ліквідації сховищ радіоактивних відходів за допомогою країн-членів НАТО.

«Таким чином, на сьогодні ми спостерігаємо певний прогрес в сфері поводження з небезпечними відходами. Впевнений, що найближчим часом нам вдасться домогтись поставлених цілей», - резюмував Олександр Сушко.

 

версія для друку