українська російська англійська
Микола Азаров: Засідання Міжурядової українсько-грецької комісії активізує двосторонні відносини
19.09.2013 | 18:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Проведення в Києві шостого засідання Міжурядової українсько-грецької комісії сприятиме активізації двосторонніх відносин.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров у четвер під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Греції в Україні Василісом Пападопулосом.

"Ми зараз готуємося до проведення шостого засідання Міжурядової українсько-грецької робочої групи з питань економіки і наукового співробітництва. Попереднє засідання відбулося у 2011 році, у Афінах. Зараз воно пройде у нас, у Києві. Ми надзвичайно раді будемо зустріти вашу делегацію. І під час цієї зустрічі можна було б обговорити практичні механізми, які прискорять нашу співпрацю", - сказав Микола Азаров.

Прем'єр додав, що Україна і Греція мають значний потенціал для активізації двосторонньої співпраці.

Водночас Микола Азаров нагадав, що в Україні проживає велика грецька діаспора, а тому є всі можливості для того, аби активізувати співпрацю між нашими країнами у культурно-гуманітарній сфері. У цьому контексті він доручив українському мінтрансу розглянути можливість запровадження прямого авіаційного сполучення із Донецьку до Афін.

Глава Уряду також підкреслив, що зараз Україна готується до підписання Угоди про асоціацію та всеохоплюючу зону вільної торгівлі із Європейським Союзом та подякував Греції за послідовну підтримку українських євроінтеграційних прагнень.

"Мені приємно відмітити, що Греція послідовно підтримує процес європейської інтеграції України. Тому я хочу висловити нашу вдячність грецькому Уряду за таку позицію", - сказав Прем‘єр.

В свою чергу грецький Посол запевнив, що його країна і в подальшому підтримуватиме євроінтеграцію України.

"Греція ніколи не ставила під сумнів той факт, що Україна є європейською країною. Можливо, навіть, більш європейською, ніж інші країни, які хочуть приєднатися до ЄС. І ми зробимо все можливе, щоб допомогти вам у ваших євроінтеграційних прагненнях, як у Брюсселі, так і у Афінах", - сказав Василіс Пападопулос.

Посол підкреслив, що з 1 січня 2014 року Греція головуватиме у ЄС, і пообіцяв Україні усю необхідну допомогу задля її євроінтеграційних прагнень.

"Я з радістю доповім грецькому Уряду про те, що Україна зараз робить надзвичайно значні кроки для того аби адаптуватися до усіх стандартів, які необхідні для підписання Угоди про асоціацію. І ми будемо надзвичайно раді вам допомогти у цьому напрямку", - сказав він.

Грецький посол підкреслив, що у минулому році кількість українських туристів, які відвідали Грецію, збільшилась на 100% і висловив сподівання, що у наступному році кількість українських туристів також збільшиться.

У свою чергу Микола Азаров зазначив, що збільшенню кількості українських туристів, які відвідують грецькі курорти, сприяла би лібералізація візового режиму між Україною і Грецією та спрощення його хоча б у літній період.

 

 

версія для друку