українська російська англійська
Мініфраструктури опрацьовує зауваження до законопроекту "Про перевезення на таксі"
20.09.2013 | 11:20
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України опрацьовує зауваження громадськості до законопроекту «Про перевезення на таксі». Найконструктивніші пропозиції із наданих було обговорено під час зустрічі Міністра інфраструктури України Володимира Козака із представниками Всеукраїнської профспілки таксистів, Федерації роботодавців України, ВГО «Українське таксі», ГО «Спілка підприємців та перевізників м. Києва», ВГО «Українська таксомоторна організація», Асоціації всеукраїнських диспетчерських служб, що відбулася 19 вересня.

«Ринок таксі потребує реформи. І Мінінфраструктури вже тривалий час її готує спільно із таксистами. Разом ми прагнемо напрацювати такий варіант розвитку сфери таксомоторних перевезень, щоб усі учасники транспортного процесу отримали сприятливі умови для своєї діяльності. Нелегальні перевізники – такі ж громадяни нашої держави, тож наше завдання цим законопроектом створити підґрунтя, щоб, вийшовши з «тіні» - нелегального бізнесу – вони побудували прозорі відносини із державою, інвесторами, банками тощо», - наголосив Володимир Козак.

Під час зустрічі обговорювалися такі положення законопроекту: отримання дозволу для надання послуг таксі, вимоги до транспортних засобів та інформаційно-диспетчерських служб, роль місцевих адміністрацій в організації перевезень.

Зокрема щодо видачі дозволів було наголошено: дозвіл на безоплатній основі отримають усі учасники ринку в обмін на ліцензію, інші таксисти, які хочуть увійти у правове поле, упродовж року зможуть придбати документ за визначений мінімум. Крім того, дозвіл буде власністю таксиста. Придбати дозвіл і не використати його стане не можливим, оскільки його упродовж певного періоду потрібно буде внести до державного реєстру, тим самим підтвердивши свою спроможність працювати на ринку таксі. Крім того, законопроект не зобов’язує таксистів укладати договори з інформаційно-диспетчерськими службами.

Також учасники зустрічі підтримали положення законопроекту, відповідно до якого Кабінет Міністрів України ухвалюватиме порядок визначення місцевою владою вимог до транспортного засобу таксі, а місцева влада – їх конкретизуватиме з урахуванням потреб населеного пункту.

«Цим законопроектом ми спробуємо запровадити європейський стандарт роботи таксі, спрямований на безпеку і комфорт пасажирів та легалізацію ринку. Таксисти отримають перехідний період - три роки», - зазначив Перший заступник Міністра Костянтин Єфименко.

Міністр підкреслив, що розробка законопроекту проводилася відкрито – були залучені представники багатьох громадських організацій таксистів, підготовлену редакцію було розміщено на офіційному сайті Мінінфраструктури, проведено низку обговорень та слухань. Володимир Козак наголосив, що компроміс між усіма учасниками ринку буде знайдено. Робоча група продовжить опрацьовувати конструктивні зауваження та прийме єдине рішення по остаточній редакції законопроекту, яку й буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

«Сфера таксі повинна розвиватись відповідно до сучасних стандартів безпеки, комфорту та якості. Крім того, повинна бути взаємна відповідальність і держави, і підприємця при здійсненні таких перевезень», - підсумував Володимир Козак.

 

 

версія для друку