українська російська англійська
Кількість порушень в сфері державних закупівель зменшується
20.09.2013 | 14:24
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Упродовж 2012 та 2013 років спостерігається тенденція щодо зменшення кількості явних порушень при проведенні процедур відкритих торгів, повідомив директор департаменту державних закупівель та державного замовлення Мінекономрозвитку Андрій Рубан.

«Це пов’язано з тим, що замовниками враховуються зауваження та рекомендації Міністерства щодо дотримання вимог законодавства, які зазначаються у висновках за результатами моніторингу державних закупівель», - зазначив він.

При цьому, за його словами, на сьогодні порушення мають більш, так би мовити, «глибинний» та специфічний характер.

Серед галузей, у яких виявлено найбільше порушень, Андрій Рубан виділив сфери будівництва, закупівель продуктів харчування і медичних препаратів, а також електроенергетику.

У цілому, він повідомив, що за останні майже два роки здійснення моніторингу державних закупівель Міністерством виявлено, що з порушеннями законодавства у сфері державних закупівель замовниками проведено близько 600 процедур. Інформацію щодо виявлених порушень Міністерством було передано до контролюючих та правоохоронних органів для вжиття ними відповідних заходів, визначених законодавством.

При цьому Андрій Рубан зазначив, що за вказаний період найбільшу кількість порушень Міністерством зафіксовано щодо неправомірного застосування процедури закупівлі в одного учасника.

Довідково:

Щорічно в Україні проводиться понад сто тисяч процедур закупівель за державні кошти. За даними Держстату в 2012 році замовниками було проведено близько 140 тисяч процедур закупівель (з урахуванням лотів), за результатами яких укладено договорів про закупівлю на загальну суму понад 428 млрд. грн., а в першому півріччі 2013 року проведено понад 65 тис. процедур закупівлі та укладено договорів на загальну суму понад 100 млрд. грн.

При цьому основною процедурою закупівель є процедура відкритих торгів. Для застосування інших процедур у замовника мають бути певні підстави.

Вибір процедури закупівлі в одного учасника, яка є неконкурентною процедурою, обмежений певним переліком підстав, застосовується як виняток та потребує максимального обгрунтування та об’єктивного документального підтвердження необхідності застосування цієї процедури як єдино можливої в конкретному випадку.

версія для друку