українська російська англійська
У Держкомтелерадіо обговорили перспективу участі України в Міжнародному ярмарку книги в Гавані
20.09.2013 | 15:06
Прес-служба Держкомтелерадіо

20 вересня Голова Держкомтелерадіо України Олександр Курдінович зустрівся з Послом Республіки Куба в Україні Ернесто Антоніо Сенті Даріасом.

Участь у зустрічі взяли також перший заступник Голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський, директор департаменту видавничої справи Олексій Кононенко, інші керівники структурних підрозділів Комітету.

Сторони обговорили перспективу участі України у якості почесного гостя на Міжнародному ярмарку книги в Гавані в 2015 році. З такою пропозицією до Держкомтелерадіо звернулося Міністерство культури Республіки Куба.

«Для нас дуже важливо, щоб саме Україна прийняла естафету почесного гостя в 2015 році, - наголосив Ернесто Антоніо Сенті Даріас. - Міжнародний ярмарок книги - це подія, яка об’єднує всю нашу країну, а також дозволяє встановлювати зв’язки з усіма країнами, установами та інтелектуалами, які беруть у ньому участь. Присутність України безсумнівно була б дуже позитивною та вплинула б на регіон Латинської Америки та Карибського басейну».

Посол зазначив, що Міністерство культури Республіки Куба прагне отримати відповідь якомога раніше з огляду на великий обсяг підготовчої роботи. Зокрема, необхідно заздалегідь відібрати та перекласти на іспанську мову книги, які презентуватимуть в Гавані країну-почесного гостя.

Олександр Курдінович подякував за запрошення і повідомив, що Держкомтелерадіо з радістю приймає цю пропозицію.

«Свого часу Україна була почесним гостем Варшавського міжнародного книжкового ярмарку, Московської міжнародної книжкової виставки, - зазначив Олександр Курдінович. – Для українських видавців це почесна і відповідальна місія». 

Держкомтелерадіо, зазначив Голова відомства, звернеться до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести участь українських видавців в Міжнародному ярмарку книги в Гавані у перелік виставкових заходів, що фінансуються державою.

Інформаційно

Гаванський міжнародний книжковий ярмарок (FILH) є однією з найбільших книжкових виставкових заходів світу та наймасштабнішою подією у видавничій сфері в регіоні Латинської Америки та Карибського басейну. Вперше ярмарок був поведений у 1937 році, з 2000 року проводиться щорічно у лютому-березні і присвячується певним авторам та країнам.  Починаючи з 2000 року такими країнами були – Італія (2000), Іспанія (2001), Франція (2002), Німеччина (2004), Бразилія (2005), Чилі (2009), Росія (2010). В 2014 році почесним гостем стане Еквадор. Щороку ярмарок відвідують близько 2 млн. осіб.

 

версія для друку