українська російська англійська
Обговорено проект Підсумкового документа щодо участі України в Процесі планування та оцінки сил
20.09.2013 | 15:37
Прес-служба Міністерства оборони

20 вересня у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулось експертне засідання Україна – НАТО щодо участі України в Процесі планування та оцінки сил.

У заході взяли участь перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України адмірал Ігор Кабаненко, керівний склад та представники профільних департаментів та управлінь вітчизняного оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, інших відомств. Від делегації НАТО – директор управління планування сил департаменту оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО Френк Боланд, глава Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожієл, спеціаліст управління оборонної політики та планування сил Міжнародного секретаріату НАТО Брендан Вілсон, представники Міжнародного військового штабу та Офісу зв’язку НАТО в Україні.

Заключному Пленарному засіданню передувала чотириденна робота учасників у секціях з обговорення Підсумкового документа щодо участі України в Процесі планування та оцінки сил. У ході проведеної роботи українською стороною були надані необхідні роз’яснення щодо поточного стану та планів трансформації Збройних Сил України, їх внеску в операції НАТО, Європейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй з підтримання миру та безпеки.

Підбиваючи підсумки роботи, адмірал Ігор Кабаненко подякував експертам НАТО і особисто пану Брендану Вілсону за проведену роботу та надану експертну допомогу при підготовці проекту Підсумкового документа.

«Керівництво Збройних Сил України розглядає продовження конструктивного партнерства з НАТО, зокрема, участь у Процесі планування та оцінки сил як перевірений часом механізм сприяння розвитку спроможностей Збройних Сил України, досягнення ними сумісності з підрозділами країн-партнерів, – відзначив перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України. – У проекті Підсумковому документа, на відміну від попередніх, ми чітко визначили пріоритетні напрями та завдання щодо розвитку Збройних Сил України, які відповідають положенням Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року».

Зокрема, зроблено акцент на перспективах приєднання України до міжнародних проектів в рамках ініціативи НАТО “Розумна оборона”. Це стосується і стратегічних авіаційних перевезень, реалізації тендерної політики, удосконалення оборонного планування тощо.

Також у ході засідання було обговорено низку питань, які стосуються реалізації Річної національної програми співробітництва Україна – НАТО на 2013 рік.

«Час, який залишився до розгляду Підсумкового документа, слід використати для його якісного опрацювання, підготовки до розгляду та схвалення під час спільного засідання Комітету НАТО з політики та партнерства з Україною», – відзначив адмірал Ігор Кабаненко. Він зауважив, що Україна розраховує на допомогу в цій роботі експертів з Міжнародного секретаріату, Міжнародного військового штабу та Офісу зв’язку НАТО.

версія для друку