українська російська англійська
У трьох районах Харківщини планують відкрити перинатальні центри
21.09.2013 | 12:31
Харківська ОДА

У трьох районах Харківщини планують відкрити перинатальні центри другого рівня. Про це розповів заступник голови ХОДА Ігор Шурма.

За його словами, сьогодні на базі обласної клінічної лікарні працює обласний перинатальний центр. Є міський перинатальний центр – міський пологовий будинок, якому надано статус перинатального центру, і сьогодні на Харківщині вже ведуться роботи по обладнанню перинатальних центрів другого рівня у Куп’янській, Лозівській та Балаклійській центральних районних лікарнях. 

«Функціонування обласного перинатального центру суттєво змінило якість надання допомоги у пологових будинках. Сьогодні ми маємо на цілий порядок менше і малюкової, і материнської смертності, ніж це було у минулому. Високоспеціалізована допомога, яка надається у нашому перинатальному центрі, стала сьогодні доступна для людей, які проживають у будь-якому куточку Харківської області, але це тільки початок», – сказав Ігор Шурма.

За його словами, вказані перинатальні центри мають на сьогоднішній день міжрайонне значення. Саме від первинної ланки, куди будуть звертатися вагітні жінки, від своєчасності і якості наданої їм допомоги залежатиме здоров’я і дитини, і породіллі.

«В цих центрах мають бути проведені ремонтні роботи, вони будуть дооснащені відповідним обладнанням і апаратурою, а персонал повинен бути навчений певного виду і рівня надання медичної допомоги. Якщо вагітність буде проходити нормально, медична допомога буде надана у перинатальному центрі другого рівня у центральних районних лікарнях, якщо вона буде ускладнена патологією, то такі жінки будуть госпіталізуватися в обласний перинатальний центр», – сказав заступник голови ХОДА. 

 

версія для друку