українська російська англійська
Микола Азаров закликав РФ і ЄС визначитись з долею української ГТС
21.09.2013 | 11:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав Російську Федерацію, як експортера природного газу, і Європейський Союз, як споживача, нарешті визначитися із обсягами газу, які транспортуватимуться українською газотранспортною системою. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час X Міжнародної конференції YES в Ялті.

Глава Уряду зазначив, що останнім часом значно зменшилася прокачка вуглеводнів до Європи нашим трубопровідним транспортом. За його словами, вітчизняна ГТС працює на 60% своєї потужності. При цьому Микола Азаров відзначив, що підтримка її функціонування є досить затратною для України.

«Я запитую у представників Єврокомісії: чому Україна повинна нести такі колосальні затрати? Може нам прийняти рішення і законсервувати дві гілки газопроводу. Залишити 50 млрд. кубометрів – нам цього цілком достатньо. Давайте разом приймати рішення на перспективу. Якщо ця система потрібна Європі і Росії – давайте так і скажемо. Якщо не потрібна – давайте також приймемо відповідне рішення. Не може Україна сама нести такі величезні затрати», - заявив Прем’єр-міністр України.

 

версія для друку