українська російська англійська
Україна отримала від Словенії естафету Євробаскету, - А.Вілкул
23.09.2013 | 09:36
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

На головній баскетбольній арені Чемпіонату Європи з баскетболу 2013 року в Словенії  - Stožice (м. Любляна) відбулася урочиста церемонія передачі естафети турніру від Словенії до України. Церемонія пройшла за участі генерального секретаря ФІБА Європа Каміла Новака, Віце-прем'єр-міністра, секретаря Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з баскетболу Євробаскет-2015 України Олександра Вілкула, посла турніру Євробаскет-2013 Радослава Нестеровича та президента Федерації баскетболу України Олександра Волкова.

«Мені дуже приємно, що завдяки ФІБА у Європі існує чудова традиція передачі естафети від однієї країни, що приймає Чемпіонат, до іншої. Це підкреслює правонаступність турніру, пов'язує один турнір з іншим, об'єднує велику європейську баскетбольну сім'ю», - сказав Олександр Вілкул на прес-конференції, що передувала церемонії. Він запросив баскетбольних уболівальників до України в вересні 2015 року. «Україна чекає на гостей у 2015 році, щоб здивувати і порадувати. Кожен глядач та спортсмен відчує, що таке свято по-українськи!» - підкреслив Віце-прем'єр.

Спочатку на арену винесли м’яч, забрендований логотипами чемпіонатів «Євробаскет-2013» та «Євробаскет-2015» і прозорий куб. На м'ячі поставили свої підписи Радослав Нестерович, Каміл Новак, Олександр Волков та Олександр Вілкул, який підняв його над головою на честь прийняття естафети Турніру, а потім опустив його в прозорий куб, де він зберігатиметься до 2015 року. Церемонія завершилася урочистою  фразою Олександра Вілкула «See you at EuroBasket 2015 in Ukraine!»

Довідково

Євробаскет-2013 - це 38-й Чемпіонат Європи з баскетболу, що проходить з 4 по 22 вересня у  Словенії. У ньому беруть участь 24 національні збірні, розділені на 4 групи. Попередній раунд ЄвроБаскету пройшов в містах Єсеніце, Копер, Любляні та Цельє, завершальний раунд проходить у Любляні на арені Stožice.

Українська збірна вперше в своїй історії вийшла в другий та чвертьфінальний раунди Євробаскету. Крім України, в чвертьфінал вийшли  Сербія, Іспанія, Словенія, Франція, Литва, Хорватія та Італія.

Фінальний турнір чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року відбудеться в шести українських містах - Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Дніпропетровську та Одесі. У турнірі візьмуть участь команди з 24 країн Європи, які протягом 20 днів зіграють 90 матчів.

 

 

версія для друку