українська російська англійська
Укрзалізниці доручили розробити документацію до електронних перевізних документів
23.09.2013 | 09:45
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На нараді залізничників країн СНД та Європи фахівцям Укрзалізниці доручили доопрацювання функціональних, правових та технологічних аспектів електронної накладної ЦІМ/СМГС (уніфікована транспортна накладна для країн з різним транспортним правом), зважаючи на лідируючі позиції Укрзалізниці серед європейських залізничних адміністрацій у розвитку електронного документообігу. Про це повідомила заступник начальника Головного комерційного управління Укрзалізниці Ганна Кириченко: «Це дасть можливість вантажовласникам і операторам країн різних транспортних систем в майбутньому здійснювати перевезення виключно за уніфікованими електронними перевізними документами».

Укрзалізниця повністю перейшла на електронний документообіг у внутрішньому вантажному сполученні у 2011 році. Тепер черга втілювати інновації у міжнародних вантажоперевезеннях.

Розвиток електронної взаємодії з суміжними країнами дозволить значно прискорити обробку інформації, щодо вантажів і відповідно зменшити часові витрати, окрім того загальна зацікавленість у розвитку електронної взаємодії між залізничними адміністраціями невипадкова – електронна накладна дозволяє вантажовласникам та операторам відстежувати завантажені та порожні вагони та заздалегідь знати про час їх прибуття на кордон і вантажну станцію.

Поки що залізничники випробовують нові технології на електронному оформленні порожніх вагонів у вантажоперевезеннях між Укрзалізницею та ВАТ «РЖД». Проте надалі планується використовувати в електронному вигляді документи ЦІМ/СМГС замість митної декларації для декларування товарів.

Перехід від паперового до електронного документообігу, причому не тільки всередині України, але й на міжнародному рівні, – послужить підвищенню ефективності управління та інформаційного обміну в міжнародному перевізному процесі.

 

версія для друку