українська російська англійська
Ю.Бойко: Україна працює над розбудовою ринку енергоресурсів
23.09.2013 | 10:14
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Впровадження прозорого ринку енергетичних ресурсів та забезпечення рівноваги між різними видами енергоресурсів як імпортними, так і тими, що виробляються всередині країни – два головні завдання, над якими працює Уряд України на шляху розбудови енергетичного сектору.

Про це під час дискусії «Енергетика: загрози, рішення, революції» на 10-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко.

За його словами, розбудова ринку енергетичних ресурсів в Україні, а відтак поява дешевших енергоресурсів для споживачів, сприятиме покращенню стану вітчизняної економіки, залученню інвестицій у виробництво та підвищенню конкурентоздатності українських товарів.

Юрій Бойко наголосив, що надзвичайно важливою є роль держави і у впровадженні рівноваги між різними видами енергоресурсів, які споживає Україна. Він зазначив, що це дозволить уникнути проблем для енергетики у випадку, коли щось трапляється з одним із видів енергоресурсів.

«Держава повинна розробити чітку, зрозумілу енергостратегію, де будуть збалансовані різні види енергоресурсів. Впровадження надійної структури енергетичного сектору – є надзвичайно важливим і за це повинна відповідати держава», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Юрій Бойко також розповів про низку кроків, здійснених Урядом України для розвитку вітчизняного паливно-енергетичного комплексу.

«Україна вже отримала 1 млрд. кубічних метрів дешевшого газу з Європи, а під кінець року отримає ще близько 1 млрд. кубометрів. Приблизно на 1 млрд. кубометрів збільшено внутрішній видобуток газу в Україні. Також вже незабаром ми укладемо остаточні угоди з компаніями Chevron та ExxonMobil щодо видобутку газу на шельфі Чорного моря. І ми у чотири рази збільшили виробництво з відновлювальних джерел енергії. Якщо ми і надалі дотримуватимемося таких темпів, наступного року отримаємо стільки енергії з відновлювальних джерел, що це буде еквівалентно роботі двох ядерних блоків», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що Уряд України і надалі втілюватиме плани щодо розвитку вітчизняної енергетики.

«Ми маємо амбітні плани, і раді, що приватний сектор нас у них підтримує. Ми будемо залучати інвестиції, впроваджувати нові технології та розвивати партнерство між Урядом України та компаніями, що видобувають газ», - резюмував Юрій Бойко.

 

версія для друку