українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна веде політику зміцнення енергетичної незалежності і зменшення закупівлі газу від одного постачальника
23.09.2013 | 10:23
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Політика України в енергетичній сфері спрямована на зміцнення енергетичної незалежності держави, зокрема, шляхом зменшення закупівлі газу в одного постачальника та диверсифікації джерел отримання блакитного палива. Про це Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко заявив в ефірі програми «Шустер Live» на телеканалі «Інтер» 20 вересня під час прямого включення з Ялти, де проходив саміт європейської стратегії (YES).

«Ми вибудовуємо політику, яка дозволить забезпечити енергетичну незалежність України, зменшуючи закупівлі газу від одного постачальника. Ми вже отримали технічні звіти і комерційні пропозиції по LNG-терміналу, переговори з американськими компаніями на завершальній стадії. З осені минулого року почали закуповувати газ в Європі», - сказав Юрій Бойко.

Віце-прем’єр-міністр пояснив, що Україна перейшла до політики зниження закупівель російського газу, оскільки контракт з «Газпромом» надзвичайно невигідний для держави, а всі пропозиції української сторони щодо його перегляду з паритетним урахуванням інтересів обох сторін відповідно до позиції Президента України Віктора Януковича були відхилені.

«За ці два роки ми перебрали чотири варіанти, які дозволяли здійснювати рівноправне партнерство і досягти на базі цього зниження ціни на газ. На жаль, ми не отримали відповіді. І ті моделі, які нам пропонували, йшли в протиріччя з директивами Президента України Віктора Януковича, що ми будемо вибудовувати відносини тільки на рівних умовах», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Коментуючи озвучену на ялтинському саміті інформацію про ціну газу для Литви Юрій Бойко зазначив, що "Газпром" на кожній тисячі кубометрів палива заробляє на економіці України приблизно на 100 доларів більше, ніж на литовській економіці, з урахуванням того, що транспортувати газ від родовищ на Ямалі до України ближче і, відповідно, дешевше, ніж до Литви.

 

 

версія для друку