українська російська англійська
Юрій Бойко: Україна переконає МС у вигодах від її євроінтеграції
23.09.2013 | 11:26
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україна зможе переконати Росію і країни Митного союзу у вигодах підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Про це Віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко заявив в ефірі програми «Шустер Live» на телеканалі «Інтер» 20 вересня під час прямого включення з Ялти, де проходив самміт європейської стратегії (YES).

«Україна впевнена, що зможе переконати Росію в існуванні вигод для неї від підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом» , - сказав Віце -прем'єр.

Він додав , що з цього питання Україна веде дискусію з представниками Митного союзу. При цьому Україна роз'яснює позицію Президента Віктора Януковича про те , що країна не збирається виступати роз'єднувальної силою і протиставляти два напрямки - Митний союз і європейське співтовариство, а навпаки хоче створити єдине економічне співтовариство і виступити об'єднуючою силою.

«Йде дискусія з російськими колегами щодо розуміння , що таке асоціація і зона вільної торгівлі з Європейським союзом і яку позицію займає керівництво Росії і Митного союзу. Ця дискусія проходить непросто і вона ще не закінчена, але ми роз'яснюємо позицію Президента України Віктора Януковича і Уряду. Показуємо не тільки проблеми, які виникнуть, зокрема, на думку російських колег, а й ті вигоди, які отримують країни Митного союзу, коли їх партнером є держава, що має зону вільної торгівлі з Європейським союзом», - сказав Юрій Бойко.

Як приклад переваг євроінтеграції України для країн МС він навів можливість виходу товарів країн МС на європейські ринки.

«Перш за все - можливість виходу через Україну на ринок Європейського союзу, тому що у нас одночасно діє зона вільної торгівлі з країнами СНД», - сказав Віце -прем'єр.

Юрій Бойко наголосив, що Україна веде дискусію з країнами МС на професійному рівні, а емоційні реакції, що виникають з боку політиків, не повинні на неї вплинути.

«Час від часу виникають емоційні висловлювання, причому на найвищому рівні, але ми впевнені, що коли будемо більш наполегливо і професійно показувати преференції зони вільної торгівлі з Європейським союзом - ми досягнемо свого і покажемо позитиви і плюси цього об'єднання. Також хочу нагадати, що Президент Росії неодноразово висловлював думку, що потрібно прагнути до розширення кордонів і ліквідації митних бар'єрів», - сказав Юрій Бойко.

Віце-прем'єр нагадав, що і в ситуації із затримкою розмитнення українських товарів російською стороною Україна діяла зважено і професійно.

«Навіть в сам пік конфлікту на кордоні, коли були проблеми у наших виробників з поставкою товару, ми спокійно продовжували діалог з російськими партнерами, захищали інтереси наших виробників цивілізовано, доводили професійно свою позицію і в кінцевому рахунку переважну більшість проблем вирішили. Це була позиція Президента України Віктора Януковича - не скочуватися на якісь екстремістські дії, а доводити свою правоту професійно і в правовому полі», - сказав Юрій Бойко.

версія для друку