українська російська англійська
На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС-МЦ
23.09.2013 | 15:36
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

З 23 по 27 вересня 2013 року на Хмельницькій АЕС працює місія технічної підтримки  Московського центру Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС) за темою: «Вивчення передового досвіду впровадження сучасних методів контролю з виконання персоналом правил техніки безпеки при виконанні ремонтних робіт».

До складу місії увійшли російські фахівці з Кольської, Смоленської, Калінінської атомних станцій, а також радник Московського центру ВАО АЕС Сергій Абдулаєв та представник ВАО АЕС на майданчику Хмельницької АЕС Андрій Подопригора.

Серед питань, які плануються до обговорення:

система охорони праці при виконанні ремонтних робіт на ХАЕС;

нагляд за дотриманням вимог охорони праці при проведенні ремонтних робіт;

підготовка та навчання з питань охорони праці при проведенні ремонтних робіт на ХАЕС;

передовий світовий досвід з охорони праці при виконанні ремонтних робіт.

 

Місії технічної підтримки (МТП) складають одну із програм ВАО АЕС, в рамках якої допомагають членам ВАО АЕС знайти рішення існуючих  проблем, дозволяють знайти спосіб ефективного покращення будь-якого процесу перевіреними на практиці засобами.

У завдання місії технічної підтримки входить надання підтримки членам ВАО АЕС у пошуку найкращих шляхів вирішення підвищення безпеки і надійності.

Місія проводиться під час проведення планово-попереджувального ремонту на енергоблоці № 2 Хмельницької АЕС. Як повідомлялося раніше, 8 серпня 2013 року  о 12 год. 09 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту (ППР).

У квітні 2013 року на Хмельницькій АЕС проводилася партнерська перевірка ВАО АЕС, у рамках якої експерти перевірили виробничу діяльність ХАЕС за 9 напрямками: експлуатація та досвід експлуатації, ремонт, радіаційний захист, пожежна безпека, підготовка персоналу, інженерна підтримка, організація і адміністрація, хімія.

Мета проведення партнерської перевірки - надання членам організації можливості порівнювати експлуатацію своїх станцій з кращою світовою практикою за допомогою глибокого і об'єктивного аналізу питань експлуатації АЕС незалежною групою експертів з інших організацій.

Довідково

ВАО АЕС – Всесвітня організація операторів АЕС. Передумовою створення ВАО АЕС стала аварія на Чорнобильській АЕС в 1986 році. ВАО АЕС була створена після Чорнобильської аварії операторами АЕС всього світу, які прагнули зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібної аварії. Офіційно про створення ВАО АЕС було проголошено на установчій асамблеї 15 травня 1989 року в Москві.

ВАО АЕС – некомерційна, ненаглядова організація, не дає консультацій з проектним питань і не є фінансовою установою. У ВАО АЕС немає інших інтересів, крім забезпечення ядерної безпеки.

На даний час всі організації, які експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, яка діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. У рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми. До структури ВАО АЕС входять чотири регіональних центри: Московський, Атлантський, Паризький і Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує організації із Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словаччини, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться в Лондоні.

 

 

версія для друку