українська російська англійська
На Дніпропетровщині організовано пункти вимірювання тиску в громадських місцях
23.09.2013 | 16:03
Дніпропетровська ОДА

Протягом 23-29 вересня жителі Дніпропетровщини можуть безкоштовно виміряти артеріальний тиск, проконсультуватися з лікарями та отримати рецепти на придбання ліків для гіпертоніків зі знижками. Для цього людям не потрібно відвідувати медзаклад, адже все це можна буде зробити просто завітавши до торгового центру чи аптеки. Така акція проходить у регіоні за ініціативи голови ОДА Дмитра Колєснікова та в рамках Всеукраїнського тижня серця.

«Найбільш поширеним захворюванням серцево-судинної системи є гіпертонія. Сьогодні на неї страждає кожна четверта людина. Ігнорування цієї проблеми призводить до важких наслідків – інфарктів, інсультів та навіть смертельних випадків. Щоб цьому запобігти, необхідно регулярно приймати ліки та вести здоровий спосіб життя. Зараз, як ніколи, лікування гіпертонії є максимально доступним кожному», – говорить головний лікар Дніпропетровського обласного центру здоровя Юрій Корягін.

Нагадаємо, що вже понад рік в Україні, у тому числі й на Дніпропетровщині, у рамках соціальних ініціатив Президента Віктора Федоровича Януковича діє пілотний проект з регулювання цін на лікарські засоби для осіб із гіпертонічною хворобою.

Для того, щоб заощаджувати кошти на лікування цієї хвороби, людині достатньо просто звернутися на прийом до свого лікаря та отримати рецепт. Звернувшись з цим рецептом до будь-якої аптеки – учасниці даного проекту – людина гарантовано отримує ліки зі знижками. Різницю ж у вартості аптекам компенсує держава.

«Всеукраїнський тиждень серця – це ще одна можливість заохотити людей до лікування, адже пункти вимірювання тиску будуть працювати не лише в амбулаторіях, як це відбувається щодня, але й безпосередньо в місцях найбільшого скупчення людей – торгівельних центрах, аптеках, тощо. Усі бажаючі зможуть безкоштовно виміряти тиск, проконсультуватися з лікарями та отримати рецепти на придбання ліків для гіпертоніків зі знижками», – говорить Юрій Корягін.

У Дніпропетровську виміряти тиск можна буде щодня з 9.00 до 16.00 у ТРЦ супермаркеті «Варус» (пр. Кірова, 104-а), ТРК «Дафі» (бульвар Зоряний, 1), аптеці №345 (ж/м Тополя-1, 15), ТВЦ «Материк» (вул. М.Кюрі, 5), аптеці ТОВ «Медсервіс» (вул. Братів Трофімових, 40-б), аптеці ПП «Шапіро» (вул. Щербаня, 1), магазині «Спар» (вул. Робоча, 67), аптеці «Граціола» (вул. Калинова, 53), амбулаторії сімейної медицини Центру первинної меддопомоги №9 (пров. Фестивальний,1), супермаркеті «Спар №18» (вул. 20-ти річчя Перемоги, 43-д), аптеці №417 (Донецьке шосе, 4) та на залізничній станції Таромське (вул. Привокзальна, 10-д). Аналогічні заходи проходитимуть в усіх районах Дніпропетровщини.

Довідково

Офіційно Всеукраїнський тиждень серця розпочинається з 23 вересня. Протягом найближчих семи днів по усій Україні відбудеться низка заходів, спрямованих на підвищення поінформованості українців про методи профілактики серцево-судинних захворювань та популяризації здорового способу життя.

 

 

версія для друку