українська російська англійська
У Запоріжжі в машинах швидкої допомоги встановлюють "тривожні кнопки"
23.09.2013 | 17:24
Запорізька ОДА

В Запорізькому обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася презентація автомобілів швидкої допомоги, які обладнані «тривожними кнопками».

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Казека, Запорізька область стала першою в Україні, яка системно почала займатися цим питанням.

Наразі «тривожні кнопки» встановлено в 40 автомобілях швидкої допомоги. До першого листопада всі 153 машини швидкої будуть обладнані такими кнопками,  зазначив посадовець.

Вартість проекту складає 600 тис. грн. 

Начальник управління Державної служби охорони при ГУ МВС України в Запорізькій області Сергій Рубанов повідомив, що медпрацівник може знаходитись на відстані до 200 метрів від машини. У разі небезпеки він натискає кнопку на брелку, сигнал бачить водій швидкої та він же викликає допомогу. Такі виклики відпрацьовуватимуть оперативні групи міліції, які мають забезпечити прибуття на місце виклику протягом 3-5 хвилин.

У диспетчерській службі буде встановлено великий монітор, на якому буде зображено місцезнаходження як машин швидкої, так і машин оперативних груп правоохоронців. Таким чином, можна  в ручному режимі скоригувати, яка група найближче до точки виклику.

 

 

версія для друку