українська російська англійська
Микола Азаров назвав економічні вигоди для України від вступу до ЗВТ з ЄС
23.09.2013 | 18:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

В інтерв'ю телеканалу «Росія 24» Прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав економічні вигоди для України після підписання Угоди про Зону вільної торгівлі та безвізовий режим з Європейським Союзом.

За словами Глави Уряду, Зона вільної торгівлі з ЄС для України - «це, насамперед, можливість доступу на ринки європейських країн без обтяження вартості наших товарів за рахунок ввізних мит». «Ввізні мита протягом першого року Євросоюз знижує практично до нуля по 98% усіх наших товарних позицій. Це дуже важливо для нас. У свою чергу, ми знижуємо мита протягом 5 років, і не в 15 разів і майже до нуля, а до 2,75% приблизно середньозважена позиція, тобто ми зберігаємо на значний перехідний період певний рівень захисту», - пояснив Микола Азаров.

Крім того, як відзначив Прем'єр-міністр, в угоді про Зону вільної торгівлі міститься положення про те, що Євросоюз зобов'язується не субсидіювати сільськогосподарський експорт , який прямує в Україну. А без субсидій експорт для європейських виробників малоцікавий.

І тому, за словами Миколи Азарова, щоб уникнути будь-яких спекуляцій щодо напливу європейських товарів через ЗВТ до Росії, необхідно сідати за стіл переговорів і з участю фахівців по кожній позиції пройтися і встановити істину.

«Ми готові піти на будь-які форми взаємодії для того, щоб зняти виниклі непорозуміння... Нам ніхто не заважає в процесі набуття чинності цієї угоди, тобто в процесі реалізації цієї угоди вести постійний моніторинг. І якщо, дійсно, з'являться якісь загрозливі моменти, сісти і домовитися», - підкреслив Микола Азаров.

 

 

 

версія для друку