українська російська англійська
Микола Азаров: Українські товари можуть конкурувати з європейськими
23.09.2013 | 18:42
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Українські товари можуть конкурувати на європейському ринку. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу «Росія 24».

«Що стосується виходу на ринки, я скажу, що я тут в достатній мірі оптиміст. Ми протягом трьох років займаємося підтримкою нашої галузі ІТ-технологій. Ви знаєте, які там темпи зростання? 50-60% на рік», - сказав Глава Уряду, відповідаючи на запитання: чи можуть українські товари, українська продукція, яка, наприклад, користується зараз попитом на пострадянському просторі , конкурувати з європейськими виробниками, в той час, коли на сьогодні споживчий попит в Європі не дуже високий.

Микола Азаров підкреслив, що вже зараз експортна продукція ІТ-галузі істотна для доходів бюджету і становить вагому частку у вітчизняному товарообігу: «І це тільки один приклад, а таких прикладів чимало».

Прем'єр-міністр повідомив, що Україна серйозно виходить на європейські ринки з експортом сільськогосподарської продукції. «Я згадую наші перші дискусії з Європейською комісією щодо квоти на постачання зерна, де нам малювали цифри 10 тис. тонн. Ми просто посміхнулися, встали і пішли з-за столу переговорів. А потім сталася посуха 2010 року. Євросоюз попросив нас поставити 500 тис. тонн. А зараз без всяких квот, без всяких дозволів ми поставляємо кілька мільйонів тонн зерна на європейський ринок, і потреби значно більші», - сказав Микола Азаров.

Він підкреслив, що «все питання в якості, у ціні і в нашій здатності поставляти». «Якщо ми в 2010 році вводили обмеження на експорт зерна, то зараз ми надаємо експортні субсидії нашим виробникам. Тому я саме з оптимізмом дивлюся на те, що зараз відбувається», - сказав Прем'єр-міністр.

При цьому він повідомив, що зараз в Україні здійснюється активна модернізація металургії: «Ми побудували кілька нових дуже серйозних виробництв, зараз випускаємо зовсім інша якість металу і металовиробів. Тому якщо так далі піде, то ми спокійно займемо свою нішу».

Також, за словами Миколи Азарова , хороші напрацювання, із застосуванням сучасних технологій , у корпорації "Антонов". Він зазначив, що пишався, коли над аеропортом Ле Бурже у Франції після показового виступу військово-транспортного Аеробуса, виконав політ літак АН-70, який був на голову вище Аеробуса, і всі встали і зааплодували.

«Ось перспектива нашої кооперації, нашої співпраці з ЄС», - підсумував Микола Азаров.

При цьому він підкреслив: «Останні роки ми ведемо політику розвитку внутрішнього ринку, розвитку внутрішнього споживання, вбачаючи в ньому важливий і дуже суттєвий ресурс для розвитку нашої економіки. І тому оптимальне поєднання розвитку наших експортних здібностей, можливостей і внутрішнього ринку має дати стимули для розвитку економіки».

 

 

версія для друку