українська російська англійська
Держпідприємництвом проаналізовано, як органи виконавчої влади здійснюють державний нагляд
24.09.2013 | 10:55
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Прем’єр-міністром України дано доручення Держпідприємництву проаналізувати інформацію про виконання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади доручень Президента та Уряду стосовно належного нормативно-правового забезпечення державного нагляду та контролю. За результатами подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо притягнення до відповідальності винних у невиконанні зазначених доручень посадових осіб.

Мова йде про затвердження:

- критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження  господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових перевірок;

- уніфікованих форм актів, що складаються за результатами планових та позапланових перевірок.

Аналіз показав, що на сьогодні у деяких сферах державного нагляду (контролю) не затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових перевірок.

У 30 сферах державного нагляду (контролю) не затверджено уніфіковані форми актів, що складаються за результатами перевірок. В актах перевірок повинні визначатись вичерпні переліки питань, що підлягають перевірці.

Відповідну інформацію направлено Віце-прем’єр-міністру України Олександру Вілкулу (лист розміщено на сайті Держпідприємництва).

Відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" якщо не затверджені критерії ризику та  уніфіковані форми актів, це означає, що контролюючі органи можуть прийти з перевіркою до підприємця не частіше одного разу на п’ять років. Залежно від ступеня ризику визначається періодичність проведення планових заходів перевірки.

версія для друку