українська російська англійська
Мінекономрозвитку вдосконалює законодавство для оптимізації процедури видачі документів дозвільного характеру
24.09.2013 | 12:45
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України підготувало законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», яким вдосконалюється процедура видачі документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

Документ, зокрема, передбачає видачу державним адміністратором у дозвільних центрах (центрах надання адміністративних послуг) суб'єктам господарювання документів дозвільного характеру, оформлених центральними органами виконавчої влади.

«Один із головних напрямів нашої роботи – удосконалення діяльності дозвільних центрів, які переконливо довели свою ефективність. Завдяки їх роботі скорочено строки отримання документів дозвільного характеру, зменшено витрати суб’єктів господарювання, значно знижено корупційні ризики», - підкреслив директор департаменту державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Мінекономрозвитку Ігор Шевердін.

Він зазначив, що впровадження Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та його подальше вдосконалення має важливе значення для реалізації завдання щодо дерегуляції економіки та спрощення умов ведення бізнесу.

В той же час, він повідомив, що Закон про дозвільну систему, що визначає правові та організаційні засади функціонування дозвільної системи у сфері господарської діяльності, не містить правової підстави стосовно поширення принципу організаційної єдності щодо видачі документів дозвільного характеру на центральному рівні, а саме - стосовно видачі документів дозвільного характеру, оформлених дозвільними органами.

«Складна та неуніфікована процедура отримання документів дозвільного характеру, що видаються виключно центральними органами виконавчої влади, значно ускладнює умови ведення бізнесу, зокрема в частині створення додаткових часових та грошових витрат підприємців на проходження дозвільних процедур, наявності корупційних ризиків», - зазначив Ігор Шевердін.

Прийняття підготовленого Мінекономрозвитку законопроекту дозволить оптимізувати роботу дозвільних органів у частині видачі дозвільних документів через державного адміністратора в дозвільному центрі. Зокрема документ запроваджує правові підстави для видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності, тобто через дозвільні центри, створені на рівні районів та областей.

Міністерством також розроблений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, щодо їх приведення у відповідність із нормами Законів України «Про адміністративні послуги» та «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Як повідомив Ігор Шевердін, на сьогодні більшістю законодавчих актів, якими регулюється видача документів дозвільного характеру, не встановлені зазначені основні вимоги до порядку їх видачі. Такі вимоги встановлені актами Уряду, відомчими актами, а в деяких випадках - основні вимоги не передбачені жодним нормативно-правовим актом.

«Відсутність встановлених на рівні закону основних вимог до видачі документів дозвільного характеру ускладнює для суб’єктів господарювання процедуру їх одержання, та може бути підставою для здійснення дозвільними органами корупційних діянь», - зазначив він.

На думку Ігоря Шевердіна, закріплення на законодавчому рівні вказаних вимог сприятиме узгодженню між собою законодавчих актів, що регулюють видачу документів дозвільного характеру, та підвищенню рівня захисту підприємців.

версія для друку