українська російська англійська
Стратегічні відносини між Україною і Китаєм виходять на новий рівень партнерства, - Сергій Арбузов
24.09.2013 | 14:30
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Двосторонні стратегічні відносини між Україною та Китайською Народною Республікою виходять на новий рівень партнерства. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов під час другого засідання українсько-китайської міжурядової Комісії зі співробітництва.

Також Сергій Арбузов провів зустріч зі співголовою Комісії - Віце-прем'єром Держради КНР Ма Каєм. За результатами засідання сторони підписали підсумковий Протокол.

«Україна надає великого значення розвитку відносин з Китайською Народною Республікою. Ми розглядаємо Китай як стратегічного зовнішньоекономічного партнера України і як ключового партнера в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. У нас є всі передумови для подальшої активізації двостороннього співробітництва», - заявив Сергій Арбузов.

Він зазначив, що сьогодні закладено міцний фундамент українсько-китайського стратегічного партнерства. А спільна напружена робота в кінці минулого року завершилася підписанням двох масштабних кредитних угод: про фінансування проектів в українському агросекторі на 3 млрд. доларів США, а також проектів у енергосекторі України на суму майже 3,7 млрд. доларів США.

Перший віце-прем'єр також нагадав, що ключовою подією нинішнього року має стати візит до КНР Президента України Віктора Януковича.

Головними документами, які плануються підписати в рамках найближчого візиту, є п'ятирічна Програма розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР, а також Договір про дружбу і співробітництво між країнами.

Сергій Арбузов також підкреслив, що Україна розглядає Китай в якості одного з ключових партнерів у військово-технічній сфері. За словами Першого віце-прем'єра, вже зараз видно позитивні результати.

«Переконаний, що за результатами нашої роботи і обміну думками буде вироблена загальна стратегія розвитку подальшої співпраці в торговельно-економічній, науково-технічній, культурній, космічній, сільськогосподарській та освітній сферах», - сказав Сергій Арбузов.

Він підкреслив, що і Уряд України, і представники бізнесу відкриті до діалогу з китайськими партнерами.

У свою чергу, китайська сторона зазначила, що встановлення між двома країнами стратегічного партнерства у 2011 році сприяло поглибленню масштабів співробітництва та наповнило його практичним змістом. За словами співголови Комісії - Віце-прем'єра Держради КНР Ма Кая, китайська сторона задоволена всебічною активізацією двостороннього співробітництва. Він також зазначив, що Китай став важливим партнером України у зовнішній торгівлі, а підписані раніше кредитні угоди на загальну суму в 7,1 млрд. дол, сприяли динамічному розвитку співробітництва в сільському господарстві, інфраструктурі та енергетиці.

Нагадаємо, 24-27 вересня урядова делегація на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром України Сергієм Арбузовим перебуває з робочим візитом у Китайській Народній Республіці.

 

версія для друку