українська російська англійська
На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС почалася інспекція ядерного палива Westinghouse
24.09.2013 | 14:50
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

23 вересня на енергоблоці № 3 Южно-Української АЕС розпочато монтаж стенду інспекції та ремонту тепловиділяючих збірок транснаціональної фірми Westinghouse (ТВЗ-W). Для цього на атомну станцію прибули представники компанії-постачальника.

Будучи новим елементом стосовно обладнання АЕС з реакторами ВВЕР-1000, новий стенд дозволить виконувати не лише поглиблений аналіз стану тепловиділяючих збірок Westinghouse, а й, у разі потреби, проводити виявлення та видалення негерметичних твел (тепловиділяючих елементів). Монтаж ведуть фахівці Westinghouse спільно з персоналом енергоремонтного підрозділу ВП ЮУАЕС.

У паливній кампанії 2012-2013 рр. на енергоблоці № 3 Южно-Української атомної станції експлуатувалися 66 ТВЗ-W. За інформацією фахівців АЕС, під час роботи реактора на потужності зауважень до їх експлуатації не було, негерметичних твел у паливних збірках Westinghouse не зафіксовано. На сьогодні усі ТВЗ-W вивантажено до басейну витримки, підготовлено до проведення інспекції.

Інспекція тепловиділяючих збірок транснаціональної фірми Westinghouse - плановий захід. Вона проводиться в процесі перевантаження активної зони під час планово-попереджувального ремонту блоку №3 (стартував 17 серпня 2013 р.). За результатами зазначеної інспекції прийматиметься рішення щодо можливості подальшої безпечної експлуатації ТВЗ-W.

Довідково

Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат № 3).

версія для друку