українська російська англійська
У Києві обговорили подальші кроки у сфері донорства і безпеки крові
24.09.2013 | 15:07
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася робоча зустріч присвячена питанням удосконалення безпеки крові та донорства в Україні. Представники Міністерства, Держслужби України соцзахворювань спільно з експертами Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я (АМАОЗ) і Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США (далі CDC) обговорили подальші кроки впровадження активностей Проекту з безпеки крові та умови підписання меморандуму про співпрацю між АМАОЗ та МОЗ України.

Сторони озвучили бачення основних завдань та формату, в якому планується здійснювати проект, а також порядок подальшого його узгодження. Наголошено на необхідності спрямувати спільні зусилля задля формування цілісної національної політики з безпеки крові, розгляду міжнародних рекомендацій та створення міжсекторальної платформи удосконалення існуючого законодавства, що регулює відносини, пов'язані з донорством крові.

У ході діалогу Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна зазначила, що відомство готове активно долучатися до виконання зазначеного проекту, оскільки є співвиконавцем низки нормативно-правових документів, які стосуються реалізації  державної політики у сфері безпеки донорській крові, її компонентів.

Держслужбою також готуються до впровадження пілотні проекти у трьох регіонах України – Житомирській, Київській та Луганській областях, які стосуються покращення роботи лабораторної мережі.

Під час зустрічі міжнародні експерти поінформували про завершення оцінки центрів крові та трансфузіологічних відділень у 7-ми пілотних областях України: Житомирській, Київській, Львівській, Рівненській, Луганській, Одеській та у місті Київ. Основні висновки оцінки та рекомендації будуть викладені в офіційному звіті та надіслані до Держслужби України соцзахворювань, МОЗ України, а також пілотних закладів.

Йшлося також про створення профільного національного комітету або міжвідомчої робочої групи, до складу якої увійдуть представники МОЗ України, Держслужби України соцзахворювань, головні лікарі центрів крові та громадських організацій, що пропагують донорство.

версія для друку