українська російська англійська
Мінприроди, місцева влада і підприємства Луганщини готуються підписати угоду про захист довкілля в регіоні
24.09.2013 | 15:16
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

24 вересня 2013 року під час робочої поїздки до м. Луганськ Міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков зустрівся з Головою Луганської ОДА Володимиром Пристюком. В зустрічі також прийняв участь Голова Державного агентства екологічних інвестицій Дмитро Гончаренко.

Зустріч присвячена вирішенню проблемних питань, пов’язаних з реалізацією проекту «Будівництво очисних споруд по очищенню шахтних вод шахти ім. П.Л.Войкова» у м. Свердловськ Луганської області.

Проект реалізовується в рамках договору з продажу одиниць установленої кількості японською організацією з розробки новітніх енергетичних та промислових технологій (НЕДО).

Мета проекту: очищення зазначеної води та підготовка її до відповідності санітарним вимогам як питної в місті Свердловськ Луганської області, де  дефіцит питної води складає 41% і в той же час із колишньої шахти ім. П.Л. Войкова відкачується близько 558 м3/год. забрудненої води, мінералізація якої складає 1550 мг/л.

У результаті реалізації проекту з 8 448 м3/добу шахтних вод, що подаються на очищення, буде отримуватись 6 864 м3/добу очищеної води питної якості, або 2 412,51 тис. м3/рік.

Під час зустрічі була обговорена можливість підписання трьохсторонньої угоди між Міністерством, органами місцевого самоврядування та підприємствами, що є найбільшими забруднювачами довкілля в Луганській області.

«За цією Угодою буде забезпечуватись реалізація Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки України, виконання підприємствами природоохоронних заходів щодо усунення наднормативних викидів та скидів у навколишнє природне середовище забруднюючих речовин та попередження і запобігання надзвичайної ситуації у майбутньому. В результаті виконання природоохоронних заходів, буде спостерігатись позитивна тенденція щодо поліпшення екологічного стану Луганської області та України в цілому», - відзначив Міністр Олег Проскуряков.

Така ж Угода була підписана в 2009 році між Міністерством, Запорізькою обласною радою та ВАТ «Запоріжсталь».

 

версія для друку