українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрилася сучасна лабораторія з контролю якості ліків
24.09.2013 | 15:47
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Якість ліків на Дніпропетровщині повинна бути під надійним контролем європейського рівня. Вирішенню цього стратегічного завдання сприятиме наявність вдосконаленої та дооснащеної лабораторії з контролю якості лікарських засобів, яку відкрив у Кривому Розі голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков. Завдяки встановленому тут найсучаснішому обладнанню спеціалісти закладу зможуть проводити більш розширені та точні дослідження фармацевтичної продукції, які відповідатимуть європейським стандартам.

Дмитро Колєсніков наголосив, що одне з головних завдань, яке Президент України Віктор Федорович Янукович ставить перед місцевими органами влади, - це створення ефективної системи контролю за якістю ліків.

«Наша основна мета – якісні та доступні ліки для кожного мешканця Дніпропетровщини. Криворізька лабораторія - єдиний в області державний заклад, який здійснює перевірку лікарських засобів. Це той кордон, через який не повинен пройти жоден неякісний препарат, - зазначив керівник області. – Сучасне обладнання, яке встановлено у цій лабораторії, виводить на новий рівень проведення аналізу лікарських засобів в регіоні. Тепер якість препаратів у Дніпропетровській області контролюється за сучасними європейськими стандартами. За 8 місяців поточного року лабораторія провела близько 1300 аналізів лікарських засобів. Кожний десятий засіб був вилучений як неякісний. Упевнений: з отриманням нового обладнання рівень точності перевірок, а отже – й рівень захисту наших громадян, буде дедалі збільшуватися. Кожний житель області має бути впевненим: ті ліки, які він придбає або отримає в медичних закладах або аптеках регіону, є безпечними та якісними. Це рівною мірою стосується як вітчизняних, так і зарубіжних препаратів. Жодного виключення, жодного послаблення. Нормативи якості мають бути витримані на 100 відсотків».

Лабораторія з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції, що є територіальним підрозділом Державної служби з лікарських засобів у Дніпропетровській області, була створена у 1998 році. Вона здійснює аналіз якості фармацевтичної продукції, яка виробляється, зберігається, реалізується або використовується на Дніпропетровщині.

У 2011 році було прийнято рішення про вдосконалення та дооснащення територіальної лабораторії. Наразі на суму близько 7 млн. грн. тут встановлено найсучасніше обладнання, яке дозволяє проводити широкий спектр досліджень якості лікарських засобів, виключаючи фактор людського втручання.

«Особлива гордість нашої лабораторії – це хроматографи. Раніше для того, щоб провести хроматографічне дослідження препаратів, необхідно було транспортувати зразки до Києва. На це витрачався час та фінанси. Тепер обладнання, про яке спеціалісти нашої лабораторії могли тільки мріяти, є і на Дніпропетровщині», - розповіла  завідуюча лабораторією з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Дарина Полозок.

На час дооснащення лабораторії з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції не припиняла своєї роботи. За 8 місяців 2013 року кількість проведених аналізів якості за направленням Держслужби становить близько 1300 аналізів. З них 130 зразків серій лікарських засобів було вилучено як неякісні.

 За 2013 рік за участі співробітників лабораторії  було проведено митний контроль близько 6300 серій лікарських засобів, з яких 115 серій не відповідали нормам. За перше півріччя цього року вилучено з обігу 1 млн. 825 тис. упаковок неякісних, незареєстрованих, фальсифікованих лікарських засобів на суму понад 67 млн. грн.

 

 

версія для друку