українська російська англійська
Експерти прогнозують підвищення позицій України в рейтингу Doing Business 2014
24.09.2013 | 16:14
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У наступному році Україна має всі шанси підвищити показники у рейтингу Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (МФК) «Doing Business 2014» - вважають у  Мінекономрозвитку.

План заходів щодо підвищення показників України в рейтингу реалізовується центральними органами виконавчої влади спільно з Координаційним центром з упровадження економічних реформ та МФК, а координація виконання Плану покладена на Мінекономрозвитку.

У рамках впровадження плану протягом 2012-2013 рр. була розроблена низка законопроектів та нормативних актів щодо подальшого спрощення дозвільної системи у сфері містобудування, підключення до електромереж, удосконалення механізму реєстрації прав власності, спрощення податкової системи, удосконалення діяльності акціонерних товариств та захисту прав акціонерів, скорочення термінів процедур банкрутства та зменшення витрат на цю процедуру.

Також позитивні зрушення у рейтингу можна очікувати завдяки імплементації норм прийнятого в 2012 р. Митного кодексу, який сприяв зменшенню кількості митних оглядів під час оформлення товарів з використанням митної декларації.

«З метою виконання Плану з підвищення показників України в рейтингу з легкості ведення бізнесу, в минулому і поточному році проведено значну роботу з реформування вітчизняного законодавства та його імплементації. Експерти Міжнародної фінансової корпорації зазначили, що суттєвих реформ зазнало законодавство шести галузей, а саме: підключення до електромереж, отримання дозволів на будівництво, створення та ліквідації підприємств, реєстрації власності та міжнародної торгівлі» - зазначив директор департаменту  державної регуляторної політики та розвитку підприємництва Ігор Шевердін.

За словами експерта, у зв’язку з встановленим методологією рейтингу строком (квітень 2013), не всі реформи Уряду зможуть бути зараховані під час визначення позиції України в Doing Business – 2014. Однак, ті позитивні зрушення, яких вже вдалось досягти, мають призвести до підвищення рейтингу України цього року.

 

 

 

 

 

версія для друку