українська російська англійська
В.Семиноженко: Країни СНД демонструють готовність співпрацювати у секторах "економіки майбутнього"
24.09.2013 | 16:23
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

X засідання Міждержавної ради зі співробітництва у науково-технічній та інноваційній сферах (МР НТІ), яке розпочалося сьогодні в Ялті, має головну метуобговорення можливостей максимального знаття бар’єрів між країнами СНД в сфері науково-технічного співробітництва, виробництва та реалізації інноваційної продукції на ринках країн СНД. На цьому наголосив заступник голови Міждержавної ради, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, виступаючи під час засідання.

«Ідеологія цієї зустрічі переконливо доводить, що попри всі непорозуміння останнього часу, країни СНД відкриті для створення спільного простору інноваційної діяльності й готові розвивати кооперацію у найбільш перспективних секторах – секторах «економіки майбутнього», - заявив голова Держінформнауки.

За його словами, учасники засідання планують охопити досить широкий спектр питань науково-технічної та інноваційної сфер.

Так, у рамках зустрічі буде проведено круглий стіл на тему «Міжнародне інноваційне співробітництво – шлях розвитку країни та регіону».

Учасники засідання планують обговорити проект Переліку міждержавних інноваційних проектів Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. Представлені у Програмі 36 проектів підготовлені науково-дослідними установами Вірменії Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, України й представляють новітні розробки у сферах біотехнологій, фармакології, медицини, енергозбереження, екології, інформаційно-комунікаційних технологій та захисту інформації, електронники, ядерної фізики і нанотехнологій.

Зокрема, Національний контактний центр України презентуватиме проекти організації серійного виробництва систем для ядерної молекулярної діагностики, використання ІТ-технологій для діагностики захворювань, проектування і виробництва індивідуальних модульних протезів пацієнтам з онкопатологією опорно-рухового апарату, розробки ростостимулюючих і захисних засобів для сільськогосподарських культур на основі нанокомпонентів, створення безвтратних технологій демінералізації води різного походження, а також розвитку інфраструктури для математичного моделювання складних технічних об’єктів і процесів GRID-сервісами. Реалізація цих проектів сприятиме заміщенню імпортної високотехнологічної продукції вітчизняними якісними і більш дешевими аналогами, формуванню нових ринкових ніш в межах спільного економічного простору країн-учасниць СНД, комерціалізації наукових розробок, активізації трансферу технологій й, у підсумку, підвищенню конкурентоздатності як української економіки, так і економік наших стратегічних партнерів.

Як повідомив Володимир Семиноженко, з метою забезпечення участі України у реалізації Програми вже розроблений проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національної частини заходів на 2013-2014 роки з реалізації Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року», який після проходження експертизи буде винесений на розгляд Уряду.

Голова Держінформнауки зазначив, що для посилення контролю за виконанням завдань, передбачених Програмою, а також отримання об’єктивних відомостей про її ефективність планується впровадити автоматизовану системи моніторингу проектів, яку розробили білоруські спеціалісти. Упродовж засідання також буде затверджено Положення про міжнародний координаційний та методологічний центр з методичного забезпечення та організації взаємодії національних контактних центрів, що формуються в рамках Програми. Робота міжнародного центру буде націлена на інтенсифікацію контактів організацій тих країн, що беруть участь у Програмі, проведення консультацій з адміністративних і регуляторних питань, а також підготовку пропозицій з гармонізації науково-технічного законодавства держав-учасниць СНД.

Крім того, з метою формування єдиної нормативної бази в сфері розробки і виробництва інноваційної продукції та створення умов для максимально вільного переміщення інноваційної продукції на всьому простру СНД також пропонується створити Міждержавний координаційний центр з стандартизації в інноваційній сфері.

Довідково

24-25 вересня в м.Ялта розпочалося X засідання Міждержавної ради зі співробітництва у науково-технічній та інноваційній сферах (МР НТІ) за участю представників Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республіки Таджикистан та України.

Міждержавна рада зі співробітництва в науково-технічній та інноваційній сферах була створена у листопаді 2009 року, згідно з рішенням учасників 42-го засідання Економічної ради СНД. До складу МР НТІ включені керівники (заступники) органів виконавчої влади держав-учасниць СНД, що відповідають за науково-технічний та інноваційний розвиток.

18 жовтня 2011 року МР НТІ затверджена Міждержавною програмою інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. Програма спрямована на створення умов для підвищення глобальної конкурентоспроможності економік держав-учасниць СНД і передбачає розвиток міждержавної кооперації в інноваційній сфері, мобілізацію і розвиток науково-технологічного потенціалу Співдружності, кадрове забезпечення інноваційного співробітництва країн СНД, спільне використання та розвиток інноваційної інфраструктури, а також міждержавне регулювання інноваційної діяльності.

 

версія для друку