українська російська англійська
"Енергоатом" представив експозиції на форумі "ПЕК України: сьогодення та майбутнє"
24.09.2013 | 18:13
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

ДП НАЕК «Енергоатом», атомні електростанції та відокремлений підрозділ «Атоменергомаш» представили свої експозиції на Міжнародному форумі «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», який розпочав свою роботу 24 серпня.

З нагоди відкриття Форуму Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко, голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Микола Мартиненко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех та Посол, голова Постійного Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські урочисто перерізали символічну стрічку.

Юрій Бойко також ознайомився з експозицію виставки, організованої в рамках Форуму.

Як відзначив у своєму зверненні до учасників Форуму Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, паливно-енергетичний комплекс є підґрунтям економіки, одним із найважливіших чинників її розвитку та успішного функціонування. «Головною метою енергетичної політики України сьогодні є максимально ефективне використання природних енергетичних ресурсів і потенціалу ПЕК для стійкого зростання економіки, підвищення якості життя населення країни, а також сприяння зміцненню її зовнішньоекономічних позицій», – йдеться у вітальному слові очільника Міненерговугілля.

У свою чергу, виступаючи на відкритті Форуму глава ДП НАЕК «Енергоатом» Микита Константінов зазначив, що атомна енергетика була, є і буде основою електроенергетичного комплексу України. «У тому, що стосується ядерної енергетики, Енергетична стратегія України до 2030 року однозначна: частка електроенергії АЕС залишається на рівні в 50% від загального обсягу виробництва. Також передбачається продовження термінів експлуатації 11 енергоблоків українських АЕС на 20 років понад проектний термін і створення нових потужностей на майданчиках діючих станцій. Енергостратегія створює усі передумови для забезпечення сталого розвитку «Енергоатому», у свою чергу стабільна робота атомної генерації дозволить українській електроенергетиці виконати всі ті завдання, які ставить оновлена Енергостратегія», – підкреслив  Микита Константінов.

Програмою Форуму передбачено демонстрацію потенціалу підприємств ПЕК України, серед яких особливе місце займає Южно-Український енергокомплекс, що є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Це єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових ядерних і маневрених гідроакумулюючих потужностей, а також водних ресурсів річки Південний Буг. Розташований на півночі Миколаївської області, енергокомплекс включає Южно-Українську АЕС (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівську ГЕС на (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і високоманеврену Ташлицьку гідроакумулюючу станцію (у експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, друга черга - гідроагрегат №3 - у стадії будівництва).

Електричної енергії, що виробляється ЮУАЕС, достатньо для забезпечення нормальних умов життєдіяльності Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, частково Кіровоградської області та Криму – регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. Це близько 10% від загального обсягу електроенергії в країні та близько 20% виробітку всіх українських АЕС. Зараз на станції ведуться роботи по продовженню строку експлуатації першого енергоблоку.

Протягом трьох днів, які триватиме Форум, заплановано проведення презентації пріоритетних інвестиційних проектів та технологій, а також тематичних конференцій, семінарів, «круглих столів».

25 серпня у рамках Форуму відбудуться слухання на тему: «Ядерно-енергетичний комплекс України – стан та перспективи».

 

версія для друку