українська російська англійська
"Гетьман Сагайдачний" вирушив у похід з метою участі в операціях з протидії піратству на морі
24.09.2013 | 18:26
Прес-служба Міністерства оборони

Фрегат Військово-Морських Силах Збройних Сил України “Гетьман Сагайдачний” з вертольотом Ка-27 та групою спеціального призначення (оглядовою командою) на борту сьогодні, 24 вересня, вирушив в далекий похід з метою участі в антипіратських операціях в районі Аденської затоки, Червоного моря та західної частини Індійського океану. Під час морського переходу і з прибуттям до місця призначення фрегат здійснить безпосередню підготовку до виконання завдань операції з протидії піратству на морі “Океанський щит” і операції ЄС “Аталанта” в районі, наближеному до проведення цих операцій.

Корабель в тривале плавання проводжали командувач ВМС ЗС України адмірал Юрій Іл’їн, члени військової ради флоту, ветерани вітчизняних ВМС, рідні і близькі військових моряків.

Звертаючись до особового складу, адмірал Юрій Іл’їн підкреслив, що до цього часу кораблі національного флоту в такий тривалий похід ще не ходили.

«Ви перші. Першими бути важко, але дуже почесно. Флот пишається вами! – зазначив командувач національних ВМС. – В цьому строю – кращі з кращих, які заслужили право на виконання цієї дуже важливої для нашої держави місії. Ви будете захищати національні інтереси нашої держави. Пам’ятайте кожну хвилину: ви є захисники Вітчизни, по вам будуть судити про нашу державу, про наші Військово-Морські Сили».

Керівник виду Збройних Сил побажав усім відмінного здоров’я і щасливого плавання.

До моряків з напутніми словами також звернулися помічник Міністра оборони України адмірал запасу Віктор Максимов, перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Федір Рубанов, колишній командувач ВМС ЗС України адмірал запасу Ігор Тенюх, почесний голова Ради організації ветеранів ВМС України віце-адмірал у відставці Микола Клітний.

Кораблем командує капітан 2 рангу Роман П’ятницький.

версія для друку