українська російська англійська
З лютого понад 60 вантажів із США визнано гуманітарною допомогою
25.09.2013 | 11:36
Прес-служба Міністерства соціальної політики

На сьогодні гуманітарною допомогою визнані 66 вантажів від донорів зі Сполучених Штатів Америки. Про це сьогодні повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська під час зустрічі з українською громадою у Нью-Йорку, де вона перебуває у рамках участі у засіданнях 68-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.

«Станом на сьогодні 66 вантажів від донорів зі Сполучених Штатів Америки визнано гуманітарною допомогою. Ще 33 вантажі включені до проектів наказів про визнання вантажів гуманітарною допомогою та надіслані на погодження до інших органів центральної влади та Нацбанку», – зазначила вона. Ще 2 пакети документів, за її словами, щодо визнання гуманітарною допомогою коштів направлено на доопрацювання у зв’язку з відсутністю плану розподілу та звернень набувачів, що потребують такої допомоги.

Поміж вантажів, які визнані гуманітарними, були лікарняна білизна, бинти, перев’язувальний матеріал тощо від Hands of Hope Northwest, інвалідні візки, тростини, милиці тощо від Orphan Grain Train та інші.

«Усі звернення щодо визнання гуманітарними вантажів для установ соціальної сфери розглядаються за прискореною процедурою», – наголосила Наталія Королевська. Зокрема, за її словами, за прискореною процедурою проходять оформлення вантажі для центрів соціальної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, лікарень, дитячих будинків та інтернатів тощо.

Разом з тим Міністр відзначила, що основною причиною затримки у підготовці відповідних наказів є неналежне оформлення документів заявниками та тривале погодження проектів рішень Мінсоцполітики центральними органами виконавчої влади і Нацбанком.

У цілому, як зазначила Наталія Королевська, за період діяльності Мінсоцполітики в напрямі гуманітарної допомоги (з лютого 2013 року) отримано всього по Україні 1496 звернень отримувачів гуманітарної допомоги. Позитивне рішення прийнято по 798 зверненнях. 491 пакет документів направлено на доопрацювання заявникам з метою уточнення переліків набувачів гуманітарної допомоги та плану її розподілу.

Найбільше гуманітарних вантажів надходить до України з Німеччини, Нідерландів, Польщі та США.

версія для друку