українська російська англійська
Україна розраховує на широкий доступ українських товарів на китайський ринок, - Сергій Арбузов
25.09.2013 | 12:27
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов у рамках робочого візиту до КНР сьогодні, 25 вересня, провів зустріч з членом Постійного комітету Політбюро ЦК КПК Лю Юньшанем. Сторони обговорили актуальні питання українсько-китайського співробітництва в політичній, торговельно-економічній, науково-технічній і гуманітарній сферах.

Сергій Арбузов відзначив суттєву активізацію всього комплексу відносин за останні кілька років. «Завдяки спільним зусиллям, сьогодні закладено міцний фундамент і створено необхідні передумови для подальшого розвитку напрямків українсько-китайського стратегічного партнерства», - заявив він.

За словами Першого віце-прем'єра, Президент і Уряд України приділяють особливу увагу розвитку зовнішньоекономічних зв'язків з Китаєм. «Результати торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва між нашими країнами свідчать про стабільність і взаємну вигоду українсько-китайських відносин», - додав він.

Сергій Арбузов підтвердив зацікавленість України в залученні потужного інвестиційного потенціалу та новітніх виробничих технологій Китаю. «Також ми розраховуємо на широкий доступ українських товарів, послуг та технологій на великий китайський ринок», - підкреслив він.

У ході зустрічі Сергій Арбузов також відзначив позитивну динаміку розвитку українсько-китайських гуманітарних відносин: «Усе більше українських студентів хочуть вчитися в китайських ВНЗ. За останні три роки їх кількість зросла більш ніж у два рази».

Говорячи про активну співпрацю в галузі освіти, Перший віце-прем'єр високо оцінив позитивний досвід проведення Першого засідання профільної Підкомісії зі співробітництва у сфері освіти в 2012 році і підписання оновленої міжвідомчої угоди, яка дозволить збільшити кількість взаємних стипендій для студентів в чотири рази.

Крім того, Сергій Арбузов звернув увагу члена Постійного комітету Політбюро на величезне зростання інтересу до Китаю, вивчення китайської мови та літератури в Україні. У цьому зв'язку він із задоволенням відзначив відкриття вже п'ятого Інституту Конфуція в Україні на базі Київського національного лінгвістичного університету», яке урочисто пройшло на початку вересня під час візиту Лю Юньшаня в Україну. Член постійного комітету з теплотою і задоволенням відгукнувся про результати свого візиту і висловив сподівання на продовження активних політичних контактів.

Нагадаємо, 24-27 вересня проходить робочий візит урядової делегації на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром України Сергієм Арбузовим до Китайської Народної Республіки.

 

версія для друку