українська російська англійська
Олександр Вілкул в Івано-Франківську відкрив сучасну когенераційну установку
25.09.2013 | 12:47
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул провів в Івано-Франківську виїзну нараду щодо впровадження сучасних енергозберігаючих технологій у сфері ЖКГ та відкрив нову когенераційну установку в котельні по вул. Тролейбусна, 40а.

Нова когенераційна установка дозволяє одночасно виробляти теплову та електроенергії, що йде на потреби підприємства та міста.

«Економічний ефект від реалізації даного проекту складе 465 тис. грн. на рік. Зекономлені кошти підприємство спрямовуватиме на подальшу модернізацію об’єктів ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Це дозволить підвищити якість надання послуг громадянам», - сказав Олександр Вілкул.

Електрична потужність когенераційної установки складає 1,4 МВт, а теплова 1,7 Гкал.

Теплової потужності когенераційної установки достатньо щоб покрити потребу в гарячому водопостачанні всього мікрорайону «Пасічна», а це 61 об’єкт, з яких 57 житлові будинки, де проживає близько 14 тисяч жителів.

Частка виробництва електроенергії складає – 37% і теплової енергії 47% відповідно, загальний ККД установки 84%.

Зараз на Івано-Франківщині працює 3 когенераційні установки. Загалом в Україні вже встановлено 57 таких установок.

Довідково

Когенераці́йна установка — комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію.

 

версія для друку