українська російська англійська
Молоді вчені просять змінити порядок відрахування аспірантів та докторантів, які достроково захистили дисертацію
25.09.2013 | 12:56
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Рада молодих вчених при Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації направила листа на адресу Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, у якому просять змінити існуючий порядок відрахування аспірантів та докторантів, які достроково захистили дисертацію.

Молоді науковці пояснюють, що згідно Постановою Кабінету Міністрів України № 309 від 01. 03. 1999 р. «аспірант або докторант, який успішно захистив дисертацію до закінчення терміну навчання в аспірантурі або перебування в докторантурі, вважається таким, що повністю виконав індивідуальний план роботи, і відраховується з аспірантури або докторантури з дня захисту дисертації». Це положення створює додаткові перешкоди для молодого науковця.

На переконання Рада молодих вчених при Держінформнауки цю норму слід змінити. Вони вважають за доцільне проводити відрахування аспірантів і докторантів, які достроково захистили дисертацію, через 2 місяці після дня захисту або у встановлений термін закінчення навчання, якщо він настає раніше, надаючи на цей час додаткові канікули зі збереженням стипендії на цей період у повному обсязі.

У зв’язку з цим молоді науковці просять Голову Держінформнауки звернутися до Уряду з поданням внести зміни у зазначену постанову. На їх переконання, це стимулюватиме молодих учених достроково захищати дисертаційні дослідження та створить оптимально сприятливі умови для омолодження науково-педагогічних кадрів України.

 

версія для друку