українська російська англійська
Микола Азаров зустрівся з Дмитром Медведєвим
25.09.2013 | 13:27
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час свого робочого візиту до Астани зустрівся Головою Уряду Російської Федерації Дмитром Медведєвим.

Сторони, зокрема, обмінялися думками щодо актуальних питань двосторонньої співпраці, співпраці України з країнами Митного союзу.

Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд України провів аналіз документів, які складають основу функціонування Митного союзу, і дійшов висновку, що до 70 з них Україна може приєднатися.

Микола Азаров вкотре нагадав, що співробітництво з Митним союзом не є перешкодою для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, водночас підписання Угоди з ЄС є перешкодою для налагодження співпраці з Митним союзом.

«Я пропоную перейти від загальних міркувань «що заважає, а що не заважає» до практичного розгляду положень, які викликають суперечливі оцінки та стурбованість наших партнерів. Я за те, щоб знаходити спільну мову і реагувати на реальні загрози, коли вони є, а не на гіпотетичні», - наголосив Микола Азаров.

Сторони висловили стурбованість тим, що у поточному році скоротився рівень двостороннього товарообігу майже на 20%, або приблизно на 19 млрд. дол. США. Микола Азаров підкреслив, що скорочення відбулося, зокрема, за рахунок того, що Україна відмовилася від надмірних закупок дорогого російського газу.

 

версія для друку