українська російська англійська
Укрзалізниця готова збільшувати обсяги вантажних перевезень як з країнами ЄС, так і МС
25.09.2013 | 16:06
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Інфраструктурний потенціал залізниць України має можливості для збільшення обсягів перевезень як на західних, так і на східних кордонах від 10 до 50%.

На прикордонних та передавальних залізничних пунктах, що межують з країнами Митного Союзу (Російська Федерація, Білорусь) потужності залізниці задіяні від 50 до 90% – тож є потенціал для збільшення обсягів пропуску вантажів. Зокрема, прикордонний перехід Тополі запланований на пропуск щодобово 45 поїздів, фактично пропускає 24-25; Зерново: потенціал залізничної інфраструктури розрахований на щодобовий пропуск 32 поїздів, фактично – 24; ст. Успенська має потужність 16 складів вантажних поїздів, а фактично пропускає – 8; прикордонні переходи Красна Могила та Козача Лопань працюють на 90-100% від потужностей. Потенціал західних переходів, за оцінками фахівців, також експлуатується на рівні 70% від запланованої потужності – ст. Мостицька розрахована на 12 поїздів щодобово, а фактично пропускає 7-8 складів, пункт пропуску Чоп замість 15 поїздів пропускає 6, у той же час станції Ізов та Ужгород експлуатуються майже на 100%.

Окрім того, після введення в експлуатацію двоколійного Бескидського тунелю, який є складовою 5-го пан`європейського транспортного коридору (Трієст – Любляна – Будапешт – Ужгород – Львів – Київ – Москва) транспортний потенціал залізниць України значно збільшить.

Міжнародні транспортні коридори (МТК) України залишаються основними транспортними вантажними коридорами, навіть за умов  зниження обсягів транзитних перевезень. Раніше повідомлялося, що вантажопотік лініями МТК за вісім місяців 2013 р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, збільшився на 2,678 млн т або на 2%.

Довідково

На кордонах з країнами ЄС Укрзалізниця має 13 передавальних станцій та 10 – з країнами Митного Союзу, зокрема, передавальні станції Укрзалізниці з Росією: Хутір-Михайлівський, Харків-Сортувальна, Куп’янськ-Сортувальна, Іловайськ, Красна Могила; з Білоруссю: Коростень, Овруч, Чернігів, Щорс, Сарни; з Молдовою: Кучурган, Слобідка, Сокіряни, Могилів-Подільський, Рені, Мостиська-1; з Польщею – Мостиська-2, Мамалига, Ізов, Ягодин, Ковель; Угорщина – Батьово; зі Словаччиною: Чоп, Ужгород-2, Ужгород; з Румунією: Чернівці, Дяково, Вадул-Сірет, Іллічівськ-Паром.

версія для друку