українська російська англійська
В. Мунтіян: Україна обирає оптимальний варіант співпраці, який не веде до протистояння
25.09.2013 | 16:14
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна обирає оптимальний варіант у співпраці зі своїми партнерами як на сході, так і на заході. У своїх кроках на шляху інтеграції Уряд буде керуватися виключно національними інтересами. А у економічних питаннях на першому місці завжди стояли і будуть стояти виключно захист національного споживача і виробника. На цьому наголосив Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами – учасницями СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян в інтерв’ю.

«Позиція Уряду чітка, прозора і зрозуміла: показати  бізнесу, громадськості, суспільству, міжнародній спільноті, що ми вибираємо той оптимальний варіант, який не йде на протистояння Європи й Азії, який не йде на протистояння ЄС і Митного Союзу, тому що в України є інтереси і на сході, і на заході, і на півночі, і на півдні. І ми будемо робити все можливе, щоб зберегти усі ринки і не лише зберегти, а й розвивати, використовуючи різні методи і рівні інтеграції. Україна вибиратиме оптимальний варіант», - акцентував Валерій Мунтіян.

Також, Урядовий уповноважений звернув увагу на те, що українські товари для того, щоб потрапити на той чи інший ринок, повинні відповідати техрегламентам, які діють на цій території. І зараз Уряд проводить заходи, щоб забезпечити безперешкодне просування українських товарів до інших країн, як ЄС, так і Митного Союзу.

«Україною прийняте рішення, воно погоджено безпосередньо з Євразійською комісією. Нами зараз складені листи, погоджені графіки і йде збір необхідної інформації на перспективу, бізнес-планів, які саме товарні групи, яка продукція планується до постачання на територію Митного Союзу, а також відповідність цієї продукції технічним регламентам цієї митної території. Дана робота, зокрема, передбачена підписаним  меморандумом про співробітництво у сфері технічного регулювання. І у відповідності з цим ми проводимо перемовини, консультації  і засідання експертних груп», - сказав Валерій Мунтіян.

Він також розповів, що 30 вересня відбудеться відеоконференція між Міністром Євразійської комісії Валерієм Корєшковим і Міністром економічного розвитку і торгівлі України Ігорем Прасоловим і одним з основних питань буде саме тема усунення технічних бар’єрів у взаємній торгівлі. За словами Валерія Мунтіяна, українськими експертами був проведений ретельний аналіз, який показав, що на 90% основа техрегламентів ЄС і Митного Союзу співпадає, проте є й  відмінності.

«Євразійська комісія згодна, що Україна може приєднуватись до регламентів Митного Союзу як на альтернативній, так і безальтернативній основі. Мінекономрозвитку разом з іншими центральними органами виконавчої влади здійснює відповідні розрахунки і розробляє механізми для реалізації даного сценарію. Українська сторона також запропонувала варіант угоди щодо взаємного визнання результатів оцінки відповідності продукції технічним регламентам. Але хочу зазначити: Україна виходить насамперед з того, щоб її національні регламенти і стандарти якнайкраще забезпечували безпеку громадян і навколишнього середовища, тобто ми не дивимось, на, так би мовити, «політичне забарвлення» техрегламентів», - сказав Валерій Мунтіян. 

 

версія для друку