українська російська англійська
Геннадій Темник: Забезпечення громадян житлом - під постійним контролем держави
25.09.2013 | 16:50
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон здійснюється щотижневий моніторинг виконання державних житлових програм і вживає заходів для активізації їх реалізації.

Соціальна ініціатива Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів робить це житло дійсно доступним. Основні завдання, які стояли перед Урядом щодо забезпечення сплати громадянином за іпотечним кредитом не більше 3% річних та щорічного виділення з бюджету асигнувань на здійснення компенсаційних виплат, виконано. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник у Івано-Франківську, де відбулась колегія Мінрегіону. Одним із питань, які розглянули на колегії, - реалізація державних житлових програм.

За словами Геннадія Темника, в 2013 році за різними програмами громадяни придбали більше 3 тисяч квартир.

«Уряд робить все можливе для того, щоб якомога більше громадян, які потребують житла, скористалися державною підтримкою для його придбання. На цей рік ми запланували реалізувати у сукупності за всіма державними програмами 6700 квартир. Для цього у державному та місцевих бюджетах передбачено більше 718 мільйонів гривень», - сказав Міністр.

Він зазначив, що Уряд сьогодні працює над залученням до реалізації державних житлових програм, зокрема до програми здешевлення вартості іпотечних кредитів, більшої кількості банківських установ.

«Для збільшення обсягів будівництва доступного житла активно вишукуються альтернативні шляхи його фінансування, у тому числі залучення кредитних ресурсів під гарантії держави», - додав Геннадій Темник. Він поінформував, що за дорученням Уряду банки сьогодні працюють над питанням виділення кредитних ресурсів Мінрегіону під державні гарантії.

«У разі реалізації цього завдання протягом двох років можливо ввести в експлуатацію близько 25 тисяч квартир», - сказав Геннадій Темник. Він також зазначив, що залишається актуальним розгортання в регіонах нового будівництва доступного житла на перспективних земельних ділянках.

За словами Міністра, реалізація житлових програм розв’яже такі завдання, як введення в експлуатацію житлових довгобудів, пожвавить ринок фінансових послуг і, головне, допоможе громадянам вирішити їх житлові проблеми.

Нагадаємо, в Україні реалізується низка державних житлових програм:

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян (13/3) (діє з травня 2012 року);

Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки (70/30);

Програма забезпечення молоді житлом (передбачає пільгове кредитування молодих сімей  під 3% річних);

Підтримка індивідуального житлового будівництва на селі та покращення житлово-побутових умов сільського населення («Власний дім»).

 

 

версія для друку