українська російська англійська
У Києві обговорено шляхи розвитку вугільної промисловості України
25.09.2013 | 17:50
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

У  Міжнародному виставковому центрі (м. Київ, Броварський проспект, 15, павільйон № 3, конференц-зал № 3) у рамках  ХІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» відбулась наукова конференція «Перспективи розвитку вугільної промисловості України».

Захід організовано з метою обговорення шляхів розвитку вугільної промисловості України та технічного переоснащення підприємств вугільної галузі на основі інноваційного розвитку.

Модератором конференції виступив директор департаменту реструктуризації вугільної промисловості, канд. техн. наук Вівчаренко О.В.

У конференції взяли участь         керівники і технічні працівники підприємств вугільної промисловості, представники підприємств теплової енергетики, спеціалісти в галузі вугільної промисловості,  усього – 50 чоловік.

Із вступним словом до присутніх звернувся директор департаменту реструктуризації вугільної промисловості Міненерговугілля України  Вівчаренко О.В.

До конференції було підготовлено доповіді: Красника В.Г. – заступника генерального директора Науково-технічного центру «Вуглеінновація»,     докт. техн. наук «Програма розвитку вугільної промисловості України»; Беліка В.М. – директора інституту Дондіпровуглемаш, канд. техн. наук «Гірничошахтне обладнання для видобутку вугілля з тонких і похилих вугільних пластів»; Коптікова В.П. – заступника директора МакНДІ, докт. техн. наук «Підвищення безпеки праці на підприємствах вугільної промисловості»;   Кузнецова О.С. – директора ДВАТ «Вуглемеханізація», канд. техн. наук «Перспектива використання водовугільного палива замість природного  газу»;   Довженка В.П.  – директора інституту ПАТ «Вуглеавтоматизація», кандехн.наук «Нове обладнання для автоматизації технологічних процесів на    підприємствах вугільної промисловості»; Морозової Л.О. – заступника директора інституту УкрНДІвуглезбагачення, канд. техн. наук «Вирішення проблеми збагачення рядового вугілля на вугледобувних підприємствах Львівсько-Волинського басейну»; Жукова Ю.П. – директора «Науково-технічного центру проблем енергозбереження, канд. техн. наук «Моніторинг, облік і управління вуглепотоком шахти»;  Куліша В.А., заступника директора інституту УкрНДІпроект, канд. техн. наук  «Шляхи вирішення екологічних проблем вугільних регіонів»; Будника А.В., директора Інституту механізації шахтного будівництва, канд. техн. наук «Шахтобудівельний комплекс вугільної промисловості України».

Зокрема, у  доповіді Куліш В. А. наголосив, що  робота вугільної галузі пов’язана з техногенним навантаження на атмосферу, водні та земельні ресурси, детально проаналізував ситуацію щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та визначив заходи, спрямовані на покращення його якості, серед яких розробка і впровадження технічних пропозицій з модернізації діючого і створення нового високоефективного обладнання для уловлення і локалізації пило газових викидів; розробка і упровадження технології і обладнання для чищення відхідних газів котелень і сушильних установок від оксидів сірки і азоту тощо. Кузнецов О.С. у своїй доповіді зазначив: «Реальная перспектива – в короткі строки навчитися максимально эффективно використовувати унікальну сировину – вугілля та його відходи  – для виробництва енергії, в том числі теплової». Він звернув увагу присутніх на можливість використання водовугільного палива – суміші тонкодисперсного вугілля і води - та підкреслив значущість таких інноваційних проектів для забезпечення енергетичної безпеки держави.

Не менш цікавими й актуальними були й інші доповіді учасників конференції, у яких висловлено цікаві думки щодо подальшого розвитку та модернізації технологічних процесів вугільної промисловості України, забезпечення якісних та безпечних умов праці тощо.

Безперечно, пропозиції науковців будуть доброю підмогою Міністерству під час формування нових планів і програм.

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку