українська російська англійська
Голова Дніпропетровської ОДА вручив 25 сучасних слухових апаратів дітям із вадами слуху
25.09.2013 | 17:57
Дніпропетровська ОДА

Дніпропетровщина є єдиним регіоном країни, де створена комплексна система реабілітації дітей з вадами слуху, починаючи від виявлення вродженої глухоти ще в пологових будинках до проведення кохлеарної імплантації та повного відновлення слуху. Робота за цим важливим напрямком продовжується.  Сьогодні голова Дніпропетровської ОДА Дмитро Колєсніков вручив 25 цифрових слухових апаратів дітям, що страждають на туговухість.

«Наш Президент Віктор Федорович Янукович говорить, що діти з особливими потребами повинні забезпечуватись особливим умовами. Вони мають отримувати повноцінні реабілітаційні послуги та засоби реабілітації. І саме на це, зокрема, спрямовані нові Соціальні Ініціативи голови держави, – сказав Дмитро Колєсніков. – Сьогодні ще 25 дітей з туговухістю отримують сучасні цифрові слухові апарати, що відповідають найсучаснішим міжнародним стандартам. Дані апарати дозволяють точно налаштовувати частотні і динамічні характеристики звуку, а також відтворюють мову різної гучності. Все це можна налаштовувати та змінювати в залежності від перебігу лікування дитини та адаптації її до слухового апарату».

Раніше на Дніпропетровщини існувала черга на отримання сучасних слухових апаратів та їх заміну. Це було обумовлено тим, що вони закуповувались виключно Інститутом отоларингології АМН України за рахунок держбюджету. Проте завдяки впровадженню обласної програми «Здоров’я дітей та матерів», цієї проблеми вже нема. Тепер апарати закуповуються й за кошти обласного бюджету, що дозволило повністю ліквідувати чергу. Протягом 2010-2012 років було придбано 526 слухових апаратів, у поточному році – 206.

Крім того, на Дніпропетровщині проводяться складні операції з відновлення слуху абсолютно глухим дітям. Суть таких операцій полягає в тому, що в організм людини вживлюється спеціальний медичний пристрій – кохлеарний імплантат. За допомогою спеціальних електричних імпульсів він стимулює слухові нерви і людина починає чути. Протягом 2010-2012 років у рамках обласної програми було придбано 39 таких імплантів. У цьому році заплановано придбання ще 7 систем кохлеарної імплантації. Це забезпечить 100% потребу поновити слух дітям у ранньому віці.

Для реабілітації дітей з вадами слуху на Дніпропетровщині функціонують спеціальні центри, де діти разом з батьками займаються з логопедами, сурдологами, дефектологами та психологами.

Такі центри працюють на базі Дніпропетровської обласної дитячої лікарні, у Дніпропетровському центрі медико-соціальної реабілітації будинку дитини №1 та у дитячому психоневрологічному санаторії №4.

 

 

 

 

 

версія для друку