українська російська англійська
Завершилися змагання серед підрозділів спеціального призначення на носіння крапового берету
25.09.2013 | 18:17
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

25 вересня на базі навчального центру внутрішніх військ МВС України завершилися комплексні змагання серед підрозділів спеціального призначення. 

Напружені й виснажливі змагання розпочалися більше тижня тому. До Нових Петрівців з усіх куточків України з’їхалися спецпризначенці з частин та територіальних управлінь внутрішніх військ, аби випробувати свої сили та позмагатися за звання переможця. 16 команд, загалом 300 учасників щодня підкорювали нові п’єдестали у різних видах змагань, що у підсумку дозволило визначити переможців за результатами усіх змагальних днів.

Окрім змагань серед команд, упевнені в собі воїни-правоохоронці виборювали вже кожен особисто, у кваліфікаційних іспитах право на носіння символу спецназу ВВ – крапового берета. 162 відчайдухи боролися за можливість стати частиною почесного крапового братства.

На урочистості з нагоди закриття змагань та нагородження переможців завітав командувач внутрішніх військ генерал-лейтенант Станіслав Шуляк. Звертаючись до учасників змагань командувач зокрема зазначив: «Сьогодні у строю стоять мужні люди, які не здаються і живуть заради поставлених цілей. Кожен із вас заслуговує найвищої похвали та по праву може гордитися собою, - сказав Станіслав Шуляк. - Кожен із нас йде по життю до якоїсь цілі, хоча й не усім вдається її досягти з першого разу. Той, хто досягає омріяної мети – досягає її не один, а разом з волею до перемоги тих, хто залишився позаду, увібравши в себе підтримку і надії близьких та рідних.»

Стрільба з бойової зброї, подолання смуги перешкод, воєнізована естафета, силова, тактико-спеціальна й тактична підготовка, універсальний бій та змагання снайперів – у таких видах змагалися військові правоохоронці.

За результатами змагань команди–переможці отримали кубки та грамоти. У підсумку з усіх видів змагань у першій групі перше місце посіла команда управління Північного територіального командування, друге – Кримського, третє – команда управління Західного ТрК. У другій групі змагалися військові частини з охорони атомних електростанцій та команда роти спеціального призначення військової частини з охорони дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав в Україні. Першими в другій групі стали військовослужбовці так званого «атомного» батальйону, що охороняють Чорнобильську АЕС.

А звання кращої частини спецпризначення та перехідний кубок, започаткований ФСТ «Динамо» на честь Ігоря Кіналя отримала цього року команда батальйону спецпризначення «Барс» внутрішніх військ МВС України.

На плацу військової частини нарешті настала мить, якої чекав кожен, але досягли мети лише одиниці. Із усіх охочих позмагатися за берет кольору крапа 10 вибороли це почесне право, з них – 3 військовослужбовці отримали кваліфікаційний рівень «Майстер спецназу», 3 - «Фахівця спецназу» першого класу та 4 - «Фахівця спецназу» другого класу.

Змагання серед підрозділів спеціального призначення у внутрішніх військах з роками набули вже системного характеру і командування приділяє велику увагу їх проведенню. Особливістю цьогорічних змагань стало впровадження заліків з тактико-спеціальної підготовки. «Такий напрям підготовки особового складу це ще один крок вперед не тільки в плані фізичної підготовки та спортивної майстерності, а й професійної підготовки», – зазначає перший заступник командувача генерал-лейтенант Сергій Конопляник .

Присутність іноземних представників на цьогорічних змаганнях – лише доводить актуальність проведення таких змагань й відкриває нові, можливо, навіть міжнародні простори.

 

версія для друку