українська російська англійська
Е.Ставицький підписав Договір про укладення Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки "Скіфська"
26.09.2013 | 09:40
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

У присутності Президента України Віктора Януковича в рамках офіційного візиту до США у м. Нью-Йорк Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький підписав Договір про укладення Угоди про розподіл вуглеводнів, що видобуватимуться в межах ділянки «Скіфська» на Шельфі Чорного моря. Догорів підписано із групою компаній на чолі з «ExxonMobil Exploration and Production Ukraine B.V» (Нідерланди). Підписання самої Угоди має відбутися протягом найближчого місяця в Києві.

За словами Міністра Едуарда Ставицького, спочатку будуть проведені геосейсмічні дослідження в Чорному морі для визначення зон буріння свердловин. Роботи на ділянці Сторони планують розпочати вже цього року, а в 2014 році планується пробурити дві свердловини.

"За підрахунками фахівців консорціуму на чолі з компанією ExxonMobil, промисловий видобуток до 2017 року має складати 8-10 млрд. куб газу на рік", - заявив Едуард Ставицький після церемонії підписання.

Міністр запевнив, що на сьогодні Уряд здійснює всі необхідні заходи для створенню сприятливого інвестиційного клімату та прозорого регулятивного середовища, які б полегшували реалізацію енергетичних проектів іноземних компаній в нашій державі. «Завдяки цьому, сьогодні ми можемо залучити до реалізації стратегічних енергетичних проектів в Україні провідні іноземні компаній, що є свідченням довіри великих інвесторів до енергетичної політики та перспективної привабливості газового ринку України», - зазначив Едуард Ставицький.

«Ця Угода безперечно відкриває нам широкі перспективи для задоволення потреб економіки та населення країни в енергетичних ресурсах. Нарощення видобутку власних енергоносіїв, у тому числі з допомогою міжнародних компаній, дасть змогу Україні досягти енергонезалежності», - переконаний керівник Міненерговугілля.

Нагадаємо, 15 серпня 2012 року консорціум у складі ExxonMobil Exploration and Production Ukraine BV, британсько-нідерландської Shell, Petrom (Румунія, "дочка" австрійської OMV) і НАК "Надра України" став переможцем конкурсу на укладення Угоди про розподіл продукції по Скіфській нафтогазоносній ділянці на Шельфі Чорного моря.

 

версія для друку