українська російська англійська
Картоплі у нас більше, ніж ми можемо з'їсти, - Микола Азаров
26.09.2013 | 12:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Цьогорічний врожай повністю дозволяє забезпечити потребу населення, не допустити підвищення цін на споживчому ринку та забезпечити рентабельність виробництва. Так Прем’єр-міністр України Микола Азаров прокоментував поширену в ЗМІ інформацію про нібито недостатні обсяги вирощування в Україні овочів та картоплі і відповідно їх різке подорожчання.

Він пояснив, що дощова погода, звичайно, ускладнює збір урожаю, але ще до початку «дощового періоду» картопля була зібрана на 70% площ, що на 11 тис. гектарів більше, ніж на аналогічну дату попереднього року.

«Зараз картоплі вже зібрано майже 20 мільйонів тонн, а валовий збір прогнозується в обсязі 22 мільйонів, що майже на рівні минулого року», - повідомив Прем’єр-міністр. При цьому додав, що на споживання населенням потрібно в рік 6,3-6,5 мільйона, на насіння – біля 6 мільйонів тонн.

«Ми маємо приблизно два річні запаси картоплі, - заявив Микола Азаров. - Ми можемо запевнити наших людей, що картоплі у нас в країні більше ніж достатньо. Не треба піддаватися різним штучним ажіотажам і закуповувати картоплю на зиму за завищеними цінами. Це принесе вам лише втрати».

Але разом з цим Глава Уряду доручив перевірити факти подорожчання овочів. Виявилося, що випадки підвищення цін на продукцію, яку переважно реалізують дрібні посередники і товаровиробники, дійсно є.

«Наприклад, минулого тижня ціна на картоплю у місті Києві становила 4,2-5,3 гривень за кілограм, а вже після повідомлень у ЗМІ припущень щодо неврожаю ціна на окремих ринках підвищилася до 6-8 гривень. Такі випадки за останній тиждень також виявлені і в Житомирській, Львівській та Кіровоградській областях», - повідомив Глава Уряду.

За його словами, це свідчить про те, що місцеві органи виконавчої влади незадовільно виконують функцію контролю за формуванням цін на овочі та картоплю.

Микола Азаров доручив негайно виправити ситуацію за рахунок організації ярмарків плодоовочевої продукції у великих індустріальних містах та виїзної торгівлі на замовлення підприємств і організацій.

 

версія для друку