українська російська англійська
Регіональні служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу презентували інноваційні проекти з підвищення якості послуг
26.09.2013 | 15:40
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

У Держслужбі України соцзахворювань розглянули інноваційні проекти управління та фінансування медичними закладами, які надають послуги з діагностики, профілактики та лікування ВІЛ-інфекції. Під час тематичного "круглого столу" головні лікарі обласних центрів СНІДу Чернігівщини, Херсонщини, Вінниччини та Житомирщини представили новаторські підходи, які стосуються покращення управлінських механізмів та раціоналізації надання послуг ВІЛ-інфікованим пацієнтам та представникам груп підвищеного ризику. Зазначені області, а також Полтавщина і Закарпаття, було обрано на конкурсній основі для проведення відповідних пілотних досліджень.

Під час "круглого столу" представниками Держслужби України соцзахворювань було наголошено на актуальності впровадження нових ідей та бачень, зважаючи на активний процес реформування системи охорони здоров’я, курсу на децентралізацію послуг та удосконалення методів контролю за їх наданням.

Вінницька область презентувала результати дослідження щодо визначення хронометражу робочого часу лікаря-інфекціоніста під час амбулаторного прийому пацієнтів. На основі аналізу отриманих даних було сформовано зміни до чинних нормативних актів. Зокрема, йдеться про зміни до наказу МОЗ від 23.02.2000 №33, якими пропонується встановити додаткові посади лікарів-інфекціоністів з розрахунку 2 працівники на 1000 дорослих осіб, хворих на ВІЛ-інфекцію із середнім розрахунком навантаження 45 хвилин на одного пацієнта.

Чернігівськими та житомирськими фахівцями озвучено власну модель управлінських перетворень в роботі центрів профілактики та боротьби зі СНІДом. На прикладі Чернігівського обласного центру СНІДу продемонстровані шляхи удосконалення організаційної структури закладів, їх міжвідомчої взаємодії на загальнодержавному та регіональному рівні, визначено оптимальну схему підпорядкування працівників. Впровадження інновацій дозволило успішно провести експертну оцінку закладу на відповідність стандартам державної акредитації, запровадити щоквартальний моніторинг виконання обласної програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД», покращити моніторинг роботи кабінетів «Довіра» та заходів постконтактної профілактик особам, які мали ризик інфікування ВІЛ.

Спеціалісти Херсонської області у своїх розробках зосередилися на впровадженні інтерактивного компоненту в роботі служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. В регіоні здійснювалося пілотне впровадження системи надання консультативної допомоги «Телемедицина», яка передбачає онлайн-консультації на тему медичного та соціального супроводу пацієнтів, їх переадресацію та медичний патронаж. За результатами досліджень також запропоновано модель структурної реорганізації служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка передбачає приєднання кабінетів «Довіра» до структури обласного центру СНІДу. До кінця поточного року буде окреслено шляхи якісної трансформації служби та її подальшого функціонування.

За додатковою інформацією звертайтеся за тел.: 287-87-21, 096-379-27-72 - Грамотна Юлія.

версія для друку