українська російська англійська
Олег Проскуряков: Співпраця між Україною і НАТО має значні перспективи і позитивну динаміку
26.09.2013 | 15:50
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Співпраця між Україною і НАТО має значні перспективи і позитивну динаміку. Важливим є те, що вона носить прикладний характер і дозволяє вирішувати конкретні завдання, що стоять перед Україною та країнами-членами НАТО у забезпеченні цілісної безпеки в Європі, невід'ємною складовою якої є екологічна безпека. Про це 26 вересня під час брифінгу, який відбувся в Будинку Уряду, зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

18 вересня 2013 року у штаб-квартирі НАТО Міністр Олег Проскуряков, як уповноважена особа Уряду, підписав Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з питань підтримки безпечного перезахоронення радіоактивних відходів, які утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.

«Цей проект є унікальним для НАТО, оскільки це перший в історії Альянсу проект, що охоплює питання радіаційної безпеки та є прекрасним прикладом того, яким має бути проект у контексті нових викликів безпеки», - зазначив Міністр.

Завданнями щодо приведення в екологічно безпечний стан сховищ радіоактивних відходів є:

- проведення радіаційного обстеження цих об'єктів;

- проведення аналізу оцінки впливу об'єктів на навколишнє середовище;

- розробка проектної документації;

- перезахоронення РАВ на спецкомбінатах ДК «УкрДО «Радон»;

- дезактивація території сховищ.

Метою проекту є відтворення земельних ресурсів, земель оборони та відновлення військового майна, закріпленого за військовими частинами, та перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР, у контексті загрози розповсюдження радіоактивних матеріалів, та зменшення негативного впливу радіоактивних відходів на навколишнє середовище та небезпеки для населення.

Підписання Імплементаційної угоди надало можливість українським органам державної влади:

- розв'язати проблеми зберігання та ліквідації сховищ радіоактивних відходів за допомогою країн-членів НАТО;

- створити правові підстави  для здійснення комплексу заходів реабілітації військових територій, на яких розташовані сховища радіоактивних відходів, та перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР;

- ліквідувати загрозу розповсюдження цих радіоактивних матеріалів, та зменшити їх негативний вплив на навколишнє середовище і безпеку для населення та потрапляння радіоактивних джерел в незаконний обіг;

- суттєво покращити стан радіаційної безпеки, зменшити рівень соціально-психологічної напруги в регіонах, яка пов'язана з розташуванням існуючих місць зберігання радіоактивних відходів.

 

 

 

версія для друку