українська російська англійська
Виборчий бар'єр, виборчі блоки, обмеження розміру виборчого фонду - теми круглого столу Мін'юсту
26.09.2013 | 16:10
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції України проведе третій круглий стіл з вивчення та обговорення зауважень і рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо вдосконалення виборчого законодавства.

Захід відбудеться 3 жовтня 2013 року в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України (м. Київ, вул. Інститутська, 7, з 10.00 до 13.00).

Обговорюватимуться зауваження і рекомендації Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо положень Закону України "Про вибори народних депутатів України". До розгляду плануються такі питання:

1.           Виборчий бар’єр – порушення ідеї пропорційності чи засіб структуризації партійно-політичних інтересів.

2.           Доцільність та умови створення виборчих блоків політичних партій, основні аспекти та проблематика їх участі у виборчому процесі.

3.           Критерії та строки утворення і зміни меж одномандатних виборчих округів.

4.           Процедура формування окружних виборчих комісій та їх суб’єктний склад.

5.           Перерозподіл повноважень між Центральною та окружними виборчими комісіями: передача окружним виборчим комісіям функцій по реєстрації кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах та контролю за їх діяльністю.

6.           Обмеження розміру виборчого фонду: переваги та недоліки запровадження.

7.           Тимчасова зміна виборцями місця голосування без зміни виборчої адреси як шлях забезпечення реалізації активного виборчого права.

Довідково:

Як відомо, з метою додаткового вивчення та обговорення зауважень і рекомендацій Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів та можливих шляхів їх врахування Міністерство юстиції України протягом серпня – листопада 2013 року проводить цикл "круглих столів" із залученням експертів Венеціанської Комісії,  Ради Європи, ОБСЄ та ЄС, інших міжнародних структур, народних депутатів України, державних органів, інститутів громадянського суспільства, наукових кіл, засобів масової інформації.

13 серпня 2013 року та 11 вересня 2013 року відбулися "круглі столи", присвячені обговоренню зауважень та рекомендацій Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, пов’язані із внесенням змін до Конституції України та кодифікацією виборчого законодавства України.

З питань реєстрації учасників на засідання третього «круглого столу» просимо звертатися до Управління конституційного та адміністративного законодавства Міністерства юстиції України. Контактна особа: Шараг Катерина Дмитрівна, тел.: 279-54-61, е-mail: k.sharag@minjust.gov.ua

 

Із питань акредитації ЗМІ звертатися за телефонами: 271-16-76, 271-17-62, e-mail: press@minjust.gov.ua

 

 

 

 

 

версія для друку