українська російська англійська
На Луганщині розроблятимуть спільну з Мінприроди програму з утилізації териконів
26.09.2013 | 16:30
ЛУГАНСЬКА ОДА

Голова Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк запропонував розробити спільну з Мінприроди програму щодо утилізації промислових відходів, у тому числі вугільних териконів. Зокрема, про це йшлося під час  зустрічі голови Луганської ОДА з  Міністром екології та природних ресурсів України Олегом Проскуряковим.

Сьогодні на території області знаходиться 517 вугільних териконів, які негативно впливають на екологічну ситуацію в населених пунктах, поблизу яких вони розташовані. Разом з тим, за словами Володимира Пристюка, їх переробка – це близько 2 млрд. тонн вугільних відходів – може стати прибутковим бізнесом на основі державно-приватного партнерства.

Ця пропозиція серйозно зацікавила Міністра. Під час бесіди, він пообіцяв провести аналіз проблеми на рівні Міністерства та запропонував підписати меморандум про наміри щодо створення та реалізації програми утилізації промислових відходів та териконів між профільним Міністерством та Луганщиною.

Також під час зустрічі керівники обговорили спільні дії із прискорення реалізації проекту з очистки шахтних вод на шахті імені Войкова. Як зазначив Володимир Пристюк, більша частина підготовчих процедур пройдена, залишилися питання щодо екологічної експертизи проекту.

У свою чергу Олег Проскуряков виявив цікавість до планів обласної влади реалізувати аналогічні проекти очистки шахтних вод ще у п’яти  містах Луганщини. «Ми розглянемо можливість фінансування одного з цих важливих проектів з Національного фонду охорони навколишнього середовища», – пообіцяв Міністр.. Всього проектна вартість будівництва п’яти заводів з виробництва питної води з шахтних вод склала близько 1,3 млрд. грн.

 

версія для друку