українська російська англійська
У рамках реформування Укртрансінспекції удосконалять процес видачі дозволів на міжнародні автоперевезення
26.09.2013 | 16:35
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Частину функцій територіальних управлінь Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті щодо контролю якості процесу перевезень буде передано місцевим органам влади. Про це під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України 26 вересня повідомив Міністр інфраструктури Володимир Козак.

Передбачається, що місцева влада отримає повноваження контролю за дотриманням вимог автотранспортного законодавства при міжнародних і внутрішніх перевезеннях пасажирів і вантажів, та перевезеннях міським електротранспортом. Крім того, за місцевою владою буде закріплено проведення габаритно-вагового контролю, впровадження обмежень руху на період ремонтних робіт на автомобільних дорогах тощо.

«Таким чином місцева влада отримає змогу управляти та контролювати перевізний процес у своєму населеному пункті», - зазначив Володимир Козак.

Укртрансінспекція й надалі готуватиме нормативно-правову базу, здійснюватиме ліцензування господарської діяльності з перевезень автомобільним та залізничним транспортом.

Крім того, за словами Міністра інфраструктури, буде оптимізовано процес видачі дозволів на міжнародні автоперевезення.

«Останнім часом виникають нарікання щодо міжнародних дозволів. Адже є перевізники, які отримавши дозвіл, не використовують його, а є ті, яким цих дозволів не вистачає. Відтак на початку наступного року ми впроваджуємо абсолютно нову систему Централізований облік дозволів на міжнародні перевезення», - поінформував Володимир Козак.

Завдяки цьому програмному забезпеченню через Інтернет у режимі реального часу можна буде відстежити рух кожного дозволу з моменту його отримання в Укртрансінспекції до видачі перевізнику і повернення ним. Це дозволить посилити контроль за обігом дозволів. Також в on-line режимі буде доступна інформація по залишках дозволів у пунктах видачі.

При цьому розподіл дозволів проводитиметься автоматично без втручання людини на основі аналізу ефективності їх використання кожним окремим перевізником. Планується, що у базу даних вноситиметься інформація про загальну кількість квотованих дозволів, перевізник у режимі on-line спрямовуватиме заявку на отримання дозволів, програма використає інформацію про кількість оформлених, використаних і повернутих перевізником дозволів за попередній період. І всі дані, що впливають на результати розподілу, перевізник бачитиме on-line.

Така система буде доступною як Укртрансінспекції, митним органам, так і самим перевізникам.

Міністр інфраструктури наголосив, що розподіл дозволів – відкритий процес. На офіційному сайті відомства у відкритому доступі кожен може ознайомитися з переліком учасників розподілу, складом комісії і т.д.

 

 

 

версія для друку